جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

قیمت هیچ کالایی در بازار اردبیل افزایش نداشته است - خبر

 

 

قیمت هیچ کالایی در بازار اردبیل افزایش نداشته است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده قیمت هیچ کالایی در بازار در استان اردبیل افزایش نیافته است.

قیمت هیچ کالایی در بازار اردبیل افزایش نداشته است

ارژنگ عزیزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل در نشست با نمایندگان اصناف استان گفت: در مبادی عرضه محصولات و مواد خام به صورت عمده هیچ تغییری در قیمت‌ها به وجود نیامده و پیش بینی می‌شود افزایش قیمتی در مراکز عرضه کالا برای مصرف نباشد.

او اظهار کرد: بازار یکی از ارکان شکل گیری و نظام بوده و در بعد از انقلاب نیز در صحنه‌های مختلف نقش تعیین کننده‌ای داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل با بیان اینکه سران سه قوا بعد از کارشناسی‌های مختلف در راستای افزایش قیمت بنزین به تصمیم نهایی رسیده اند، افزود: قاچاق سوخت از جمله مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت بنزین می‌باشد که برای جلوگیری از خروج منابع از داخل کشور این تصمیم گرفته شده است.

عزیزی ادامه داد: قیمت بنزین در کشور‌های همسایه چندین برابر کشور می‌باشد که این دلیل مهمی برای قاچاق سوخت از کشور است.

او گفت: عدالت اجتماعی از دیگر دلایل افزایش قیمت سوخت است که بر اساس آمار دهک‌های بالای جامعه نسبت به دهک‌های پایین ۲۳ برابر بیشتر از سهمیه سوخت در کشور استفاده می‌کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل تصریح کرد: دلایل دیگری نیز در کارشناسی‌های انجام گرفته برای افزایش قیمت سوخت مد نظر بوده که کاهش آلودگی هوا، افزایش انگیزه خودروسازان برای ساختن خودر‌های کم مصرف و سایر مسایل اجتماعی از جمله کاهش ترافیک از جمله این علت‌ها بوده است.

عزیزی با بیان اینکه هیچ افزایشی در کرایه‌های ناوگان‌های حمل و نقل عمومی نیز وجود ندارد، گفت: بر اساس برآورد‌های کارشناسی برای تامین سوخت مورد نیاز این وسایل نقلیه سهمیه‌هایی تعلق خواهد گرفت.