جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

قوانین و تبصره‌ها را باید به نفع تولید تفسیر کرد - خبر

 

 

قوانین و تبصره‌ها را باید به نفع تولید تفسیر کرد

 

استاندار اردبیل گفت: ضرورت دارد قوانین و تبصره‌ها به نفع تولید و اشتغال تفسیر شود تا این بخش بیش از گذشته رونق بگیرد.

 

خبرگزاری فارس: قوانین و تبصره‌ها را باید به نفع تولید تفسیر کرد

 

 مجید خدابخش عصر امروز در مراسم افتتاح مجتمع تولید مرغ مادر گوشتی آرتا جوجه اردبیل اظهار داشت: وظیفه اصلی دستگاه‌های اجرایی حمایت و پشتیبانی از واحدهای تولیدی برای ایجاد اشتغال پایدار است.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند و یکی از مولفه‌های مهم آن تولید به ویژه در بخش کشاورزی است.

استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: امنیت غذایی یکی از نیازهای اساسی جامعه و تأمین این امنیت بر عهده جهادگران اقتصادی در بخش تولید این مواد است.

خدابخش در ادامه سخنان خود اضافه کرد: صاحبان سرمایه باید در جهت تولید بیشتر و ایجاد زمینه‌های شغلی تلاش کنند و این وظیفه دولت است که نیازهای آنها را تأمین کند.

وی بیان کرد: وظیفه پشتیبانی از تولید از ابتدایی‌ترین کارهای مدیران است و هر مدیری که نتواند مشکلات واحدهای تولیدی و خدماتی را رفع کند در واقع از الفبای مدیریت بی‌بهره است.

خدابخش با انتقاد از برخی بروکراسی‌ها در راه تولید یادآور شد: در برخی مواقع دستگاه‌های اجرایی به جای حمایت خود مانعی در برابر تولید می‌شوند و برخلاف وظایف خود عمل می‌کنند.

وی به وجود ده‌ها تبصره و آیین‌نامه در ادارات و دستگاه‌های دولتی اشاره کرد و ادامه داد: از این قوانین و تبصره‌ها هم می‌توان به نفع تولید و هم به عنوان مانع تفسیر کرد و این بستگی به نوع نگرش مدیران و کارشناسان دستگاه‌ها دارد.

خدابخش گفت: مثبت‌اندیشی باید در کار مدیران ما اصل باشد و بهترین کار آنها کمک به تولید است.

استاندار اردبیل تاکید کرد که باید به واحدهای تولیدی به عنوان نهادهای مهم و اساسی تولید توجه کرده و نیازهای آنها را تأمین کنیم تا آنها به تأمین اشتغال کمک کنند و اگر در این زمینه تعلل کنیم در آینده متضرر می‌شویم.

وی افزود: اگر درهای حلال را برای آحاد جامعه به ویژه جوانان خود باز نکنیم درهای حرام اتوماتیک و برخلاف خواست ما باز شده و سلامت جامعه را تهدید می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این آیین تصریح کرد: در استان اردبیل 404 واحد مرغداری فعال است که از این تعداد 348 واحد گوشتی و مابقی واحدهای مرغ مادر گوشتی و مرغ تخم گذار است.

عدیل سروی ظرفیت تولید مرغ گوشتی در استان را پنج میلیون و 500 هزار قطعه در یک دوره فعالیت، مرغ مادر گوشتی را یک میلیون و 78 هزار قطعه و مرغ تخم‌گذار را 680 هزار قطعه عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: استان اردبیل هم‌اکنون 139 هزار تن گوشت سفید و 709 هزار تن تخم مرغ تولید می‌کند که در زمینه گوشت سفید تولید استان 4 هزار تن مازاد بر نیاز استان و در زمینه تخم مرغ 4 هزار تن کمتر از مصرف استان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: در استان همچنین 700 هزار قطعه جوجه یک روزه تولید می‌شود و استان از این نظر 9 درصد نیاز کشور را تأمین می‌کند.

در ادامه این مراسم مجید خدابخش استاندار اردبیل به اتفاق رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل و دیگر مسئولان حاضر به منظور بازدید از طرح‌های تحقیقاتی در محل ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان حضور یافت و از نزدیک از مزارع تحقیقاتی گندم که به منظور اصلاح نژاد و ارقام اجرا شده و در حال تحقیق است، دیدن کرد.

در این دیدار استاندار اردبیل خطاب به محققان استان گفت: جهاد کشاورزی در بخش تحقیقات کارهای خوبی انجام داده و لازم است بر روی ارقامی که مقاوم به تنش‌های خشکی و کم آبی هستند، دقت نظر داشته باشند و ارقامی برای کشت زارعان تولید کنند که حتی در مقابل آفات و امراض مقاوم باشند.

در پنجمین روز از هفته جهاد کشاورزی که به نام کشاورزی، علم و فناوری، تولید پایدار نامگذاری شده است، این بازدید انجام شد.