جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

قهرمان اردبیلی المپیک لندن از دنیای وزنه‌برداری خداحافظی کرد - خبر

 

 

قهرمان اردبیلی المپیک لندن از دنیای وزنه‌برداری خداحافظی کرد

سعید محمدپور ورزشکار باسابقه اردبیلی و دارنده مدال طلای المپیک لندن از دنیای قهرمانی وزنه‌برداری خداحافظی کرد.

قهرمان اردبیلی المپیک لندن از دنیای وزنه‌برداری خداحافظی کرد
سعید محمدپور ورزشکار با سابقه اردبیلی و دارنده مدال طلای المپیک لندن به فاصله یک هفته پس از خداحافظی سعید علی حسینی از دنیای قهرمانی وزنه‌برداری خداحافظی کرد.
 
وی در حالی قهرمانی جوانان جهان در دوره این رقابت‌ها و قهرمانی المپیک ۲۰۱۲ را در کارنامه دارد که این افتخارات را در سن کمتر از ۲۰ سال کسب کرده است.
 
وی در ۱۸ سالگی در فرانسه و در رقابت‌های جهانی سال ۲۰۱۱ توانست در رده سنی بزرگسالان مدال برنز کسب کند؛ او همچنین در ۱۹ سالگی نیز عنوان قهرمانی المپیک لندن را به خود اختصاص داد عنوانی که هر چند دیر به دست او رسید اما در حافظه ورزشی کمیته بین المللی المپیک به نام این ورزشکار اردبیلی ثبت شده است.
 
محمدپور رکوردار جوانان ایران و آسیا در دسته ۹۴ کیلوگرم به شمار می‌رود و درخشش در زمان جوانی موجب شد تا در آن زمان از وی به عنوان ستاره نوظهور وزنه برداری جهان و ایران یاد شود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، محمدپور چندی پیش در گفت‌وگو با رسانه‌ها از تلاش برای بهبودی کامل و حضور در رقابت‌ها پس از المپیک توکیو ۲۰۲۰ خبر داده بود که به یک‌باره و تنها یک هفته پس از خداحافظی سعید علی حسینی وی نیز از دنیای قهرمانی فولاد سرد کنار رفت.