سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

قم - تشییع پیکر فقیه مجاهد آیت‌الله موسوی‌ اردبیلی - خبر

 

 

قم - تشییع پیکر فقیه مجاهد آیت‌الله موسوی‌ اردبیلی

پیکر آیت‌الله عبدالکریم موسوی اردبیلی از مراجع تقلید شیعه امروز در قم تشییع و در حرم مطهر حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.

قم - تشییع پیکر فقیه مجاهد آیت‌الله موسوی‌ اردبیلی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در این مراسم اقشار مختلف مردم و مسئولان بویژه روحانیون با حزن و اندوه پیکر حضرت آیت الله موسوی اردبیلی را تا حرم مطهر حضرت معصومه (س) تشییع کردند و سپس آیت الله شبیری زنجانی از مراجع تقلید بر پیکر آن عالم ربانی نماز خواند. در مراسم تشییع آن فقیه مجاهد ، علاوه بر حضور مسئولان کشوری از جمله حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور، دکتر لاریجانی رئیس مجلس، حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی و حجت الاسلام سید حسن خمینی؛ از استان اردبیل نیز آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ، خدابخش استاندار اردبیل و جمع دیگری از مسئولان و اهالی استان اردبیل شرکت داشتند.

پیکر آیت الله موسوی اردبیلی پس از اقامه نماز در حرم مطهر حضرت معصومه ( س) به خاک سپرده شد.

مرحوم آیت الله موسوی اردبیلی که از مبارزان برجسته انقلاب و از یاران دیرین امام خمینی (ره) بود ، در سال 1304 در اردبیل چشم به جهان گشود و روز چهارشنبه گذشته به علت مشکل قلبی و ریوی در بیمارستان لاله تهران در سن 91 سالگی به دعوت حق لبیک گفت.