جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

قطع سهمیه گندم کارخانه های بی کیفیت - خبر

 

 

قطع سهمیه گندم کارخانه های بی کیفیت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: سهمیه گندم آن دسته از کارخانه‌های آردسازی استان که همچنان به تولید آرد بی کیفیت ادامه می‌دهند، قطع می‌شود.

قطع سهمیه گندم کارخانه های بی کیفیت

رامین صادقی در جلسه کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال افزود: کیفیت پایین آرد تولیدی برخی از کارخانه‌های آرد استان از چندی پیش در بین شهروندان مطرح و نارضایتی هایی را موجب شده است و در این راستا پس از بررسی دقیق موضوع نسبت به قطع سهمیه گندم کارخانه‌های ناکارآمد اقدام خواهد شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ کارخانه آردسازی در استان اردبیل در تولید آرد فعالیت دارند، بیان کرد: آرد تولیدی این کارخانه‌ها متفاوت از هم بوده و بر این اساس با قطع سهمیه واحدهای با تولید بی کیفیت، سهمیه کارخانه‌های تولید کننده آرد باکیفیت افزایش خواهد یافت.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اضافه کرد: برای جلب رضایت عمومی لازم است که کلیه عوامل مرتبط با آرد و نان استان گشت‌های مشترک خود را افزایش دهند و بازرسی‌ها باید بیشتر و دقیق‌تر از گذشته شود.
وی اظهار کرد: با توجه به عرضه آرد به قیمت نیم‌یارانه‌ای به نانوایان آزادپز استان دلیلی برای پخت نان بی کیفیت وجود نداشته و از این پس علاوه بر افزایش نظارت و بازرسی بر این نانوائی‌ها قمیت نان پخت نیز از سوی ستاد آرد ونان استان تعیین خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: با وجود ممنوعیت صدور پروانه کسب برای راه‌اندازی نانوایی جدید در کشور بنا به تناسب نیاز مناطق و در صورت احداث شهرک‌های جدید و یا جایگزینی نانوایان توانمند به جای افراد ناکارآمد صدور پروانه جدید با پیشنهاد کارگروه ساماندهی آرد و نان شهرستان‌ها مجاز است.
وی اظهار کرد: طرح ممنوعیت صدور پروانه کسب برای جابجایی نانوائی‌ها جهت جلوگیری از رانت‌خواری و سوء استفاده احتمالی صورت گرفته ولی در عین حال مسئولان ستاد آرد و نان استان در صورت نیاز مناطق به راه‌اندازی نانوایی جدید نظر موافق دارند.