جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

قطع برق چند روستا و مسدود شدن ۷۰ راه روستایی خلخال بر اثر برف و کولاک - خبر

 

 

قطع برق چند روستا و مسدود شدن ۷۰ راه روستایی خلخال بر اثر برف و کولاک

بارش برف همراه با کولاک شدید در خلخال موجب شد تا برق چند روستا در این شهرستان قطع و ۷۰ روستا نیز در محاصره برف قرار گیرند.

قطع برق چند روستا و مسدود شدن ۷۰ راه روستایی خلخال بر اثر برف و کولاک

فرماندار خلخال گفت: بارش برف همراه با کولاک شدید در سومین روز متوالی خود در این منطقه موجب مسدود شدن بسیاری از راه‌های ارتباطی خلخال شده و به علت شدت تندباد و کولاک برق چند روستای این شهرستان نیز از شب گذشته قطع شده است.

فریدون بابایی افزود: بارش برف سنگین همراه با کولاک برای سومین روز مدارس خلخال را در تمام مقاطع تحصیلی تعطیل کرد.

فرامرز فرض‌الله‌پور رییس اداره هواشناسی خلخال نیز گفت: دمای هوای امروز این شهر به ۱۲ درجه زیر صفر رسید که در مقایسه با حداقل دمای روز گذشته ۱۱ درجه سردتر شده است. 

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بارش برف سنگین موجب مسدود شدن راه ارتباطی ۷۰ روستا در سه بخش مرکزی،شاهرود و خورش‌رستم این شهرستان شده و با توجه به افزایش شدت بارندگی‌ها تا روز چهارشنبه به همه اهالی روستاهای منطقه توصیه می‌شود تا زمان آرام شدن هوا از مسافرت و تردد در راه‌های روستایی خودداری کنند.

معروف خسروی با بیان اینکه تلاش راهداران برای بازگشایی مسیرهای مسدود شده روستایی هم‌اکنون ادامه دارد، افزود: با وجود بارش برف با تلاش راهداران راه‌های ارتباطی اصلی و فرعی بین‌شهری این شهرستان برف‌روبی و بازگشایی شده و تردد خودروها در آنها جریان دارد.

وی با اشاره به بارش سنگین برف همراه با کولاک و یخبندان در گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال - اسالم اظهارکرد: هم‌اکنون ارتفاع برف در این گردنه از یک متر گذشته و کولاک برف موجب کاهش دید افقی رانندگان حتی به پنج متر در طول مسیر برف و کولاک این جاده شده است.

وی گفت: برغم باز بودن این مسیر در حال حاضر تردد از گردنه الماس تنها با زنجیرچرخ و همراه داشتن لوازم گرمازای زمستانی و همچنین رعایت کامل احتیاط از سوی رانندگان عبوری امکان‌پذیر است.

 خسروی از گرفتاری سرنشینان ۵۰ خودرو در برف و کولاک در جاده خلخال ـ اسالم طی دیشب و پیش از ظهر امروز خبر داد و افزود: با تلاش چندین ساعته راهداران و ماموران پلیس راه خودروهای گرفتار در برف و کولاک به مسیر اصلی برگشته و رانندگان و سرنشینان آنها به مقاصد خود هدایت شدند.

سرهنگ علیرضا صحبتی، فرمانده پلیس راه اردبیل - سرچم نیز از باز بودن راه‌های جنوب استان به جز راه ارتباطی خلخال - پونل در استان گیلان خبر داد و گفت: با وجود بارش برف در جاده ارتباطی اردبیل - سرچم در حال حاضر این جاده با تلاش راهداران برف‌روبی و نمک‌پاشی شده و تردد خودروها در این مسیر در جریان است. 

وی افزود: به علت بارش برف همراه با کولاک در منطقه آق‌کند درحوزه استحفاظی استان آذربایجان شرقی سطح جاده در این قسمت برفی و لغزنده و در برخی مواقع نیازمند استفاده از زنجیرچرخ است.

سرهنگ صحبتی اظهارکرد: هم‌اکنون ماموران پلیس راه استان در جاده خلخال - اسالم استقرار یافته و از تردد خوردورهای فاقد زنجیرچرخ به سمت گردنه الماس جلوگیری می‌کنند.