حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

قسط دوم راه آهن اردبیل میانه تا آخر آذرماه پرداخت می شود - خبر

 

 

قسط دوم راه آهن اردبیل میانه تا آخر آذرماه پرداخت می شود

استاندار اردبیل گفت: به منظور ادامه روند توسعه و شتاب راه آهن اردبیل - میانه قسط دوم این پروژه از محل فاینانس داخلی تا پایان آذرماه 97 پرداخت می شود.

قسط دوم راه آهن اردبیل میانه تا آخر آذرماه پرداخت می شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنام جو استاندار اردبیل در جریان بازدید از قطعات پروژه راه آهن اردبیل- میانه به همراه مدیران دستگاه های اجرایی گفت:از محل فاینانس داخلی برای سال 97 مبلغ 250 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که در قسط اول 80 میلیارد تومان پرداخت شده و قسط دوم نیز تا پایان آذر ماه پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه افزایش اعتبارات دولتی در سال آینده را شاهد خواهیم بود افزود: امسال 105 میلیارد تومان اعتبار دولتی و 30 میلیارد تومان سهم نمایندگان مرکز استان بوده که سال آینده نیز 183میلیارد تومان در لایحه بودجه پیشنهاد گردیده که علاوه بر مبلغ فاینانس به این پروژه تزریق می شود.

استاندار اردبیل گفت: با توجه به شرایط حاکم جامعه و افزایش قیمت مصالح این میزان اعتبار در سال بعدی به 210 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

بهنام جو با بیان اینکه زیرسازی این پروژه تا پایان سال 98 به اتمام می رسد افزود: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی زیرسازی این پروژه 70 درصد برآورد شده و پیش بینی می شود این میزان تا پایان سال بیش از 78 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد.

وی افزود: بعد از پرداخت قسط اول به کارگاه های فعال تعداد 450 نفر به نیروی انسانی و 140 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین افزوده شده است و شتاب برای ادامه روند مضاعف می شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: پیمانکاران در این بازه زمانی بیش از 3 هزار و 850 تن مصالح جهت سرعت بخشیدن به روند ادامه پروژه خریداری کرده که امیدواریم شاهد حداقل 4درصد پیشرفت فیزیکی بیشتر باشیم.

در این سفر یک روزه که از ساعت ۵.۳۰ صبح شروع شد و تا ۱۹ شب به طول انجامید از ۱۲ قطعه فعال در مسیر راه راهن میانه اردبیل بازدید شد و موانع و مشکلات موجود با حضور مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط مورد بررسی قرار گرفت.