جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

قربان بایرامی - نمایش محتوای صدا

 

 

قربان بایرامی

Loading the player...

به مناسبت عید قربان رادیواردبیل در نظر دارد ویژه برنامه ای با عنوان «قربان  بایرامی » بطور زنده بمدت 90 دقیقه از ساعت 10 الی 30/11 در روز عید قربان از صدای مرکز اردبیل  پخش نماید.

این برنامه در نظر دارد با پرداختن به موضوع عید قربان در آیات و روایات، بهره گیری از کارشناسان حوزه و دانشگاه، بیان آداب و رسوم عید قربان در مناطق مختلف استان در قالب گزارش، مسابقه تلفنی و پیامکی، گزارش های مردمی، تماس تلفنی زنده با مکه مکرمه و پخش سرود و آهنگ های ویژه عید قربان بپردازد.

 در این برنامه فرهنگ قربانی و عید قربان از دیدگاه اسلام بررسی می شود.همچنین به فرهنگ و آداب و رسوم اجتماعی  عید قربان در شهرستانهای  مختلف استان پرداخت می شود.تهیه گزارش از مکانهای جمع آوری نذورات و سایر مراسم  رایج در استان از بخش های دیگراین برنامه است.شعر طنز ، نمایش طنز ، طنز بایاتیلار ،قربان دیروز امروز فردا و... از دیگر بخشهای این برنامه بشمار می رود.

در اين ويژه برنامه ضمن مروري بر زندگي حضرت ابراهيم (ع) و تبيين و تشريح جايگاه عيد قربان با حضور كارشناسان مذهبي، آداب و رسوم عيد قربان در استان معرفي و گزارش هايي از قرباني كردن در سطح شهر هاي استان، پخش مي‌شود.

تاریخ تولید: 94/07/02

نویسنده : عادل فکور

 تهیه کننده : فرشید زبوری

 گوینده : گیتا صحت

 گزارشگران:علی پرویزی و سولماز ملکی