جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

قرارگاه خاتم‌الانبیاء در پروژه‌های شهری اردبیل ۵۰۰ میلیارد مشارکت می‌کند - خبر

 

 

قرارگاه خاتم‌الانبیاء در پروژه‌های شهری اردبیل ۵۰۰ میلیارد مشارکت می‌کند

شهردار اردبیل گفت: براساس تفاهم‌نامه امضا شده بین شهرداری و قرارگاه خاتم‌الانبیاء ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی و خدماتی در شهر اردبیل اجرایی و عملیاتی می‌شود

قرارگاه خاتم‌الانبیاء در پروژه‌های شهری اردبیل ۵۰۰ میلیارد مشارکت می‌کند

حمید لطف‌اللهیان اظهار داشت: در پایان سال 97 به دلیل عدم پیوست پروژه‌های مشارکتی در مجموع عملکرد شهرداری 50 میلیارد تومان اعتبار به ثبت نرسیده و به همین دلیل تفریغ بودجه سال 97 با تاخیر و تعلل روبه‌رو شده است.

وی بیان کرد: اخیرا شهرداری حسابرسی را معرفی کرده تا تفریغ بودجه 97 و 98 به انجام برسد که قطعا به صورت شفاف گزارش‌های نهایی تقدیم شورای شهر خواهد شد.

شهردار اردبیل به لایحه اجرای پروژه‌های مدیریت شهری با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیاء اشاره کرد و گفت: با پیگیری استاندار اردبیل و نمایندگان این استان در مجلس توافق نهایی با قرارگاه انجام شده تا به ارزش 500 میلیارد تومان پروژه‌های متعدد عمران شهری از تقاطع غیرهمسطح گرفته تا سایت دفن زباله اجرایی و عملیاتی شود.

لطف‌اللهیان ارزش این تفاهمنامه را معادل بودجه یک ساله شهرداری اعلام کرد و افزود: این منابع صرف اجرای پروژه‌های در مسیر توسعه اصولی شهر خواهد شد و سعی‌مان بر این است تا جلوی اجرای پروژه‌های غیرضروری گرفته شود.

وی سابقه کاری قرارگاه را در اصلاح، طراحی و اجرای سایت دفن زباله در شهرهای مختلف یادآور شد و بیان کرد: قرار است در اردبیل نیز سایت بهداشتی دفن زباله توسط قرارگاه طراحی و اجرا شود تا دفن اصولی پسماند را شاهد باشیم.

شهردار اردبیل ادامه داد: با همکاری قرارگاه قرار است پارک 9 هکتاری نیز اجرایی شود که انتظار می‌رود بعد از تصویب تفاهمنامه در شورا مراحل انعقاد نهایی آن انجام شود.