حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

قدیمی‌ترین پزشک اردبیل به دیار باقی شتافت - خبر

 

 

قدیمی‌ترین پزشک اردبیل به دیار باقی شتافت

عبدالرحیم جلایی قدیمی‌ترین پزشک اردبیلی سحرگاه امروز دوشنبه به دلیل کهولت سن در ۸۸ سالگی در بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل در گذشت.

قدیمی‌ترین پزشک اردبیل به دیار باقی شتافت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرحیم جلایی قدیمی‌ترین پزشک اردبیلی سحرگاه امروز دوشنبه به دلیل کهولت سن در 88 سالگی در بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل در گذشت.

دکتر جلایی که قدیمی‌ترین پزشک استان اردبیل به شمار می‌رود فردی خیر و نیکوکار بوده که همواره در امور خیریه پیشگام بود و فردی خوشنام در استان محسوب می‌شود.

وی در سال 1309 شمسی در اردبیل به دنیا آمد و پس از دریافت مدرک دکتری به مدت 63 خدمات ارزنده و صادقانه‌ای به مردم منطقه ارائه کرد که حضور این پزشک خیر در جبهه‌های جنگ و خدمات‌رسانی در این برهه حساس انقلاب از مهمترین خدماتی بوده که توسط وی ارائه شده است.

ملک شخصی دکتر جلایی در سال گذشته توسط خود برای احداث ساختمان درمانگاه موسسه خیریه ریحانه اردبیل که در راستای کمک به بیماران سرطانی و صعب‌العلاج استان اردبیل فعالیت می‌کند، وقف شد.

مراسم تشییع جنازه دکتر جلایی فردا از مقابل مسجد محمدیه اردبیل برگزار می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل نیز به دنبال درگذشت دکتر عبدالرحیم جلایی با صدور پیامی این ضایعه را به مردم استان و جامعه پزشکی تسلیت گفت.‌

در این پیام آمده است: با کمال تأسف و تأثر اطلاع یافتیم که خیّر بزرگ شهر، طبیب خیر اندیش، جناب آقای دکتر جلایی- طاب رمسه- دعوت حق را لبّیک گفته و در جوار رحمت ابدی حضرت حق آرمیدند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در ادامه این پیام آورده است: ضمن آرزوی علو درجات برای آن عزیز خدوم از دست رفته این ضایعه را به اهالی استان، جامعه خیّرین، جامعه پزشکان و خصوصا خانواده آن نیکوکار بزرگ تسلیت عرض می‌کنم.