جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

قدردانی امام جمعه اردبیل از قرارگاه خاتم در اجرای طرحهای سازندگی و عمرانی - خبر

 

 

قدردانی امام جمعه اردبیل از قرارگاه خاتم در اجرای طرحهای سازندگی و عمرانی

امام جمعه اردبیل گفت : بدترین دشمن قرارگاه خاتم الانبیای سپاه پاسداران , آمریکا و اسرائیل است چون بارها نقشه آنها را بهم زده و کشور را در عرصه های حساس به خودکفایی رسانده است.

قدردانی امام جمعه اردبیل از قرارگاه خاتم در اجرای طرحهای سازندگی و عمرانی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله عاملی که در خطبه های نماز جمعه امروز سخن می گفت با اشاره به نقش قرارگاه خاتم در سازندگی و عمران کشور گفت : هدف از راه اندازی این قرارگاه توسعه علمی , عمرانی و صنعتی است و در این خصوص تا حال خدمات ارزنده ای به کشور انجام داده و بحران های بزرگی را حل کرده است. وی از اقدام اخیر این قرارگاه در خصوص انتقال آب به آبادان و خرمشهر در سریعترین زمان ممکن قدردانی کرد و گفت : با این اقدام بسیار حیاتی , بحرانی که مستمسک بزرگی برای معاندین و لشگر رسانه ای غرب بود بر طرف شد.

نماینده ولی فقیه در استان یکی دیگر از اقدامات بزرگ قرارگاه خاتم را افتتاح فاز دوم پالایشگاه عظیم ستاره خلیج فارس و افزایش تولید آن به 360 هزار بشکه در روز دانست و خاطر نشان کرد , این دستاورد , شرکتهای بزرگی مانند توتال فرانسه را به حیرت واداشته است.

وی ادامه داد : آنچه در مورد قرارگاه خاتم مهم است اینکه این قرارگاه با دیون سنگین دولت به این قرارگاه کار می کند, در حالیکه هیچ پیمانکار خصوصی بدون پول قادر به کار نیست و این جواب کسانی است که می گویند قرارگاه دست بخش خصوصی را بسته است.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها به نقطه ضعف آمریکا در قبال قیمت نفت اشاره کرد و با بجا دانستن سخنان رئیس جمهور کشورمان که گفتند : " صادرات نفت در منطقه یا برای همه یا برای هیچکس " گفت: این جمله به شدت دشمنان بویژه آمریکا را آشفته کرده و ترامپ را با دسپاچگی وادار کرده تا از عربستان بخواهد تولید نفت خود را افزایش دهد تا تحریم نفتی ایران اثری بر بازار و اقتصاد دنیا نگذارد.

آیت الله عاملی در خطبه های نماز جمعه گریزی هم به تحریم نفتی ایران در زمان نخست وزیری دکترمصدق و بدنبال آن موفقیت آمریکا در اجرای کودتای ننگین 28 مرداد زد و خطاب به آمریکا و غرب گفت : نه دولت فعلی دولت مصدق است و نه ملت ما در بصیرت و مقاومت مثل آن زمان هستند. امام جمعه اردبیل همچنین از تلاشهای نیروی انتظامی در کشف 70 کیلوگر مواد مخدردر استان قدردانی و از دستگاه قضایی خواست با سوداگران مرگ به شدت و قاطعیت برخورد کنند.