سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

قاچاقچی لوازم آرایشی و برقی در اردبیل جریمه شد - خبر

 

 

قاچاقچی لوازم آرایشی و برقی در اردبیل جریمه شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از محکومیت و جریمه ۶۲۵ میلیون و ۶۶۲ هزار ریالی قاچاقچی لوازم آرایشی و لوازم خانگی برقی در اردبیل خبر داد.

قاچاقچی لوازم آرایشی و برقی در اردبیل جریمه شد

علی رحیمی‌آذر گفت: در پی گزارش ماموران انتظامی مبنی بر کشف و ضبط مقادیر انبوهی لوازم آرایشی و لوازم خانگی و برقی در یک انبار باربری به ارزش ۴۵۷ میلیون و ۹۴۰ هزار ریال پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد.

وی افزود: این پرونده در شعبه دوم مورد رسیدگی و با توجه به محتویات پرونده و اخذ آخرین دفاع و سایر شواهد اتهام انتسابی محرز و فرد خاطی علاوه بر ضبط کالا به پرداخت مبلغ ۶۲۵ میلیون و ۶۶۲ هزار ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

وی اظهارداشت: به منظور اثر بخشی هر چه بیشتر پرونده‌های مربوط به جرایم اقتصادی از جمله گرانفروشی، کم‌فروشی و احتکار با سرعت و دقت رسیدگی و نتیجه اقدامات انجام شده نیز به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی بیان کرد: همکاری مردم به عنوان مهم‌ترین مولفه نظارتی تعزیرات حکومتی کمک شایانی در انجام رسالت همکاران ما و در نتیجه کاهش تخلفات خواهد داشت و به همین دلیل از شهروندان تقاضا داریم موارد مشکوک به احتکار، قاچاق کالا، گرانفروشی و کم‌فروشی را به سامانه ۱۳۵ تعزیرات اطلاع دهند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: دستگاه قضایی در برخورد با محتکران، مخلان اقتصادی و متخلفان صنفی نه تنها هیچگونه اغماضی نخواهد کرد بلکه با آنها به طور قاطع رفتار خواهد کرد.

رحیمی‌آذر افزود: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.