سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

قاچاقچیان دام زنده در اردبیل جریمه شدند - خبر

 

 

قاچاقچیان دام زنده در اردبیل جریمه شدند

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: قاچاقچیان دام زنده در اردبیل چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال جریمه شدند.

قاچاقچیان دام زنده در اردبیل جریمه شدند

علی رحیمی‌آذر افزود: بر اساس گزارش اداره کل دامپزشکی استان اردبیل مبنی بر قاچاق ۲۰ راس گاو و گوساله پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد.

وی اظهار کرد: با ارجاع پرونده به تعزیرات حکومتی موضوع به قید فوریت مورد رسیدگی و با توجه به محتویات پرونده، اظهارات ضد و نقیض متهمین و انجام تحقیقات لازم توسط شعبه و اخذ آخرین دفاع اتهام انتسابی محرز و این افراد متخلف شناخته شدند

رحیمی آذر بیان کرد: با توجه به محتویات پرونده و آخرین دفاع و سایر شواهد و قراین اتهام انتسابی محرز تشخیص و شعبه متهمین را به پرداخت مبلغ چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

او اضافه کرد: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و گفت: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.

وی افزود: هموطنان می‌توانند گزارش‌های خود در رابطه با احتکار، قاچاق کالا، گرانفروشی و کم‌فروشی و عرضه کالا خارج از شبکه توزیع را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند