جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

قانون فصل‌الخطاب انتخابات؛ دستگاه قضایی با قانون‌شکنان به شدت برخورد می‌کند - خبر

 

 

قانون فصل‌الخطاب انتخابات؛ دستگاه قضایی با قانون‌شکنان به شدت برخورد می‌کند

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: با توجه به فصل‌الخطاب بودن قانون در رابطه با انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی امید می‌رود کاندیداها پایبند به اصول و قوانین انتخاباتی باشند.

قانون فصل‌الخطاب انتخابات؛ دستگاه قضایی با قانون‌شکنان به شدت برخورد می‌کند
سیدناصر عتباتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل،ضمن تذکر به عموم مردم در رابطه با رعایت اصول تبلیغات کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از عموم عوامل انتخاباتی تقاضا می‌شود از نصب هرگونه آگهی تبلیغاتی در مکان‌هایی که سبب ورود خسارت به اموال عمومی و تخریب آنها شود، جدا خودداری کنند که در این رابطه لازم است تا کاندیداها از نصب آگهی بر روی صندوق‌های پستی، تابلوهای راهنمایی و رانندگی، مقابل یا درب بیمارستان‌ها و اماکن عمومی پرهیز کنند.
 
وی بر رعایت قانون از سوی نامزدهای انتخاباتی تا پایان موعد تبلیغات تاکید کرد و گفت: فردی که به‌عنوان منتخب مردم فردا در مجلس نسبت به قانون‌گذاری اقدام خواهد کرد نیاز است تا در تمامی برهه‌ها به اصول و چارچوب قوانین مقید بوده و نسبت به رعایت حقوق بیت‌المال اقدام کند.
 
رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: نخستین نکته‌ای که شهروندان استان باید در انتخاب فرد اصلح به آن توجه و عنایت داشته باشند این است که نسبت پایبندی فرد مورد توجه به قوانین مدنظر مردم برای انتخاب باشد که در صورت عدم رعایت قوانین و بروز هرگونه تخلف از جانب فردی خاص باید آن شخص از سوی مردم بایکوت شود.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، عتباتی اهمیت رعایت قوانین در زمان تبلیغات و انتخابات را برشمرد و تصریح کرد: در موقع انتخابات و رای‌گیری نیز جهت جلوگیری از بروز هر گونه تخلف انتخاباتی ماموران امنیتی ما در پایگاه‌های سیار و ثابت رای‌گیری در سطح استان مستقر خواهند شد تا در صورت بروز احتمالی هرگونه تخلفات اعم از خرید و فروش رای، تهدید، تقلب یا هر قانون‌شکنی مراتب را پیگیری و با خاطیان برخورد کنند.