جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

فیلم عمار در 250 نقطه اردبیل اکران شد - خبر

 

 

فیلم عمار در 250 نقطه اردبیل اکران شد

دبیر چهارمین جشنواره فیلم عمار استان اردبیل گفت: در چهارمین جشنواره فیلم عمار در طول سال گذشته در بیش از 250 نقطه استان فیلم‌های منتخب این جشنواره اکران شد.

فیلم عمار در 250 نقطه اردبیل اکران شد

 موسی‌الرضا محسن‌نژاد پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای جشنواره فیلم عمار با امام جمعه اردبیل اظهار کرد: در روزی که ملقب به روز هنر انقلاب اسلامی است اعضای این جشنواره بعد از یک سال تلاش و فعالیت در این محل جمع شده‌اند تا اعلام کنند در قالب جشنواره عمار آمادگی و توان مضاعف برای نشان دادن بصیرت با نفوذ ملت در مقابل توطئه‌های دشمن وجود دارد.

وی افزود: از سال 88 شاهد برگزاری جشنواره فیلم عمار با تولید 20 اثر در 30 نقطه کشور بودیم که در سال‌های بعدی تولید این آثار به 300 اثر و در سال‌های گذشته به 900 اثر رسید به طوری که در چهارمین دوره که در سال گذشته برگزار شد بیش از 2 هزار و 500 اثر در 3 هزار نقطه از سراسر کشور به نمایش گذاشته شد.

دبیر چهارمین جشنواره فیلم عمار استان اردبیل یادآور شد: ما با ابتکارات و برخی تغییرات در ساختار دبیرخانه این جشنواره سعی کردیم در اکثر شهرهای استان به ویژه شهرهای مرزی پارس‌آباد، گرمی، بیله‌سوار و خلخال دبیرخانه را فعال کرده و نسبت به نمایش آثار اقدام لازم را انجام دهیم.

محسن‌نژاد عنوان کرد: فیلمسازان این استان بدون تبلیغات خاص 10 اثر شایسته و مناسب را تولید کرده و ما امسال موفق شدیم آثار منتخب جشنواره عمار را در 250 نقطه استان اردبیل به نمایش بگذاریم.

این مسئول استقبال مردم و حتی اساتید دانشگاه را در اکران این فیلم‌ها در مراکز دانشگاهی و مدارس یادآور شد و گفت: اهداف اصلی ما توانمندسازی و آموزش و تقویت نیروهای متعهد در تولید فیلم و حوزه‌های کارگردانی، تولید مستند و انیمیشن است که ما با حمایت‌ها و تاکیدات مقام معظم رهبری و مسئولان کشوری در این عرصه بی‌ادعا اما پرتوان حضور داریم.

دبیر چهارمین جشنواره فیلم عمار استان اردبیل ادامه داد: هنر انقلاب اسلامی امروز از منبع و سرچشمه تخلص و اخلاص و عشق به اهل بیت عصمت و طهارت مملو است و با علاقه‌مندی خاص سعی می‌شود تولید آثار در این عرصه مورد حمایت و توجه قرار گیرد.

‌محسن‌نژاد در پایان سخنان خود بیان کرد: ما بدون امکانات خاص و توان مالی و جای مناسب سعی کردیم تا آثار را مورد اکران قرار دهیم که البته فعالان این عرصه در تقویت مقوله عفاف و حجاب و آسیب‌های ماهواره‌ای نیز با تلاش‌های پیگیرانه در حوزه‌های فرهنگی سعی کردند تا بیشتر افراد جامعه را در این زمینه به نقطه آگاه‌سازی برسانند.