جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

فناوران جوان حمایت می‌شوند/افزایش ۳۰ درصدی صادرات در اردبیل - خبر

 

 

فناوران جوان حمایت می‌شوند/افزایش ۳۰ درصدی صادرات در اردبیل

استاندار اردبیل گفت: در زمینه مهارت‌آموزی و حمایت از فناوران جوان، یک‌هزار و ۷۰۰ متر از مساحت دانشگاه محقق اردبیلی به پارک علم و فناوری اختصاص داده شد.

فناوران جوان حمایت می‌شوند/افزایش ۳۰ درصدی صادرات در اردبیل

اکبر بهنام‌جو با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته از سفر رئیس‌جمهوری و معاون رئیس‌جمهوری به استان در راستای مهارت‌آموزی و حمایت از فناوران جوان، عنوان کرد: در زمینه مهارت‌آموزی و حمایت از فناوران جوان، یک‌هزار و ۷۰۰ متر از مساحت دانشگاه محقق اردبیلی به پارک علم و فناوری اختصاص داده شد.

وی از اجرای پروژه‌های اشتغال‌زا در استان اردبیل خبر داد و افزود: ۵۰ میلیارد تومان برای ورود به مهارت آموزی به دانشگاه‌ها اختصاص یافته که از جمله مصوبات سفر رئیس‌جمهوری بوده است.

استاندار اردبیل با اشاره به تخصیص مناسب اعتبارات برای راه آهن اردبیل، آن را کمک خوبی در تکمیل و بهره برداری از این پروژه دانست و گفت: نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان از ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی سفر رئیس‌جمهوری برای راه آهن اردبیل اختصاص یافته است.

بهنام جو با اشاره به جذب ۳۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر مذکور برای راه‌های اصلی، تصریح کرد: مسیرهای اردبیل به سرچم که چهار بانده کردن ۹۰ کیلومتر اول شروع شده، کلور - درام، گرمی - بیله سوار، امیر کندی- رضی، پارس آباد -سربند، سه راهی مشگین – صحرا، تونل حیران، چهار خطه کردن نیر – سراب با استفاده از اعتبارات تخصیص یافته تکمیل خواهند شد.