رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

فلسفه وجودی شورای حل اختلاف باید بر مبنای صلح و سازش باشد - خبر

 

 

فلسفه وجودی شورای حل اختلاف باید بر مبنای صلح و سازش باشد

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: فلسفه وجودی شورای حل اختلاف صلح و سازش و اصلاح ذات البین بوده و شورای حل اختلاف بیش از گذشته باید به این امر اهتمام ورزند.

فلسفه وجودی شورای حل اختلاف باید بر مبنای صلح و سازش باشد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ناصر عتباتی عصر امروز در دوره آموزشی تکریم ارباب رجوع در اردبیل اظهار داشت: فلسفه وجودی شورای حل اختلاف صلح و سازش و اصلاح ذات البین بوده و شورای حل اختلاف بیش از گذشته باید به این امر اهتمام ورزند چرا که این موضوع می‌تواند ما را در تحقق اهداف مورد نظر مورد توجه واقع شود.
 
وی ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام ماه محرم بیان کرد: بزرگواری‌های اباعبدلله الحسین(ع) در روز عاشورا و به بخشش حر بن یزید ریاحی در روز عاشورا از جمله اهدافی است که باید در کشور به آن پرداخته شود و در این زمینه همگان نقش و رسالتی خطیر و حساسی بر عهده دارند.
 
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: بحث تکریم ارباب رجوع و حفظ حرمت و شخصیت مراجعین و پاسخگویی و مسئولیت پذیری در قبال کار و رعایت عدالت و انصاف در برخورد با مردم و رعایت اخلاق‌مداری باید مورد توجه واقع شود تا بتوانیم در این زمینه به شکل قابل قبول عمل کنیم.
 
رئیس شوراهای حل اختلاف استان اردبیل نیز بیان کرد: صلح و سازش و اهمیت آن در حل اختلاف دعاوی و بخشنامه اخیر ریاست معظم قوه قضائیه از اهم مواردی است که باید مورد توجه واقع شود تا بتوانیم به اهداف خود در این زمینه جامه عمل پوشانده و صلح و دوستی را نهادینه‌سازی کنیم.
 
ابراهیمی خوجین افزود: باید در این زمینه همکاری و وحدت به عنوان اولویت اساسی در وهله نخست مبنای کار قرار گیرد تا بتوانیم خروجی‌های مورد انتظار را به دست آوریم.