حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷

فلسفه عید فطر وحدت مسلمانان حول محور ولایت است - خبر

 

 

فلسفه عید فطر وحدت مسلمانان حول محور ولایت است

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: فلسفه عید فطر وحدت و یکپارچگی جهان اسلام است که متاسفانه با توطئه های دشمنان و بی خردی برخی از حکام وابسته از بین رفته و مسلمانان در شعله های جنگ در یمن،سوریه و فلسطین می سوزند.

فلسفه عید فطر وحدت مسلمانان حول محور ولایت است

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، آیت الله عاملی در خطبه های نماز عید سعید فطر با تبریک عید فطر افزود: در دین مبین اسلام به اجتماع مسلمانان اهمیت داده شده اجتماعات روزانه در نمازه یومیه، اجتماعات هفتگی در نماز جمعه و اجتماعات سالانه در عید فطر و قربان و کنگره عظیم حج که بزرگترین اجتماع امت اسلامی از جمله اجتماعات موثر مسلمین است که ثمره آن باید حل مشکلات مسلمان جهان باشد.

وی دور بودن از اصل ولایت را مهمترین دلیل عدم توفیق مسلمانان در حل مشکلات اساسی جهان اسلام دانست و خاطر نشان کرد: به برکت ولایت فقیه ایران اسلامی تنها پرچم دار حمایت از مسلمانان مظلوم جهان است وتوفیقات بدست آمده توسط ایران نشان داده که تنها راه پیروزی مسلمانان وحدت حول محور ولایت است و بدون ولایت هیچی حرکتی از سوی مسلمانان به ثمر نمی رسد.

آیت الله عاملی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ماه مبارک رمضان تصفیه خانه نفس و فرصتی برای رجوع به فطرت انسان است و به همین دلیل پایان این ماه پر خیر و برکت از طرف خداوند متعال عید قرار داده شده است.

وی گفت امساک از خوردن و آشامیدن از مراتب سیر و سلوک الهی است که ثمره آن تقرب به محضر خداوند متعال است اما باید مواظب باشیم تا اندوخته های خود در ماه مبارک رمضان را به سادگی و با غفلت و بی تقوایی از دست ندهیم.

خطیب نماز عید فطر رضوان اکبر، عطای بی حساب و بخشیدگی گناهان را سه جایزه و عیدی خداوند متعال برای بندگان روزه دار برشمرد و افزود: عید فطر آغازی دوباره برای انسان است تا همچون طفلی که تازه قدم به دنیا گذاشته پرونده اعمال خود را از نو بنویسد.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ