حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۸

فعالیت 500 کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان اردبیل - خبر

 

 

فعالیت 500 کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان اردبیل

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل از فعالیت 500 کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان اردبیل خبر داد.

فعالیت 500 کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر سقا، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل از فعالیت 500 کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان اردبیل خبر داد و افزود: در حال حاضر این کانون‌ها براساس برنامه پنجم توسعه در 25 درصد مسجد استان فعال شده و اقدام به فعالیت‌ها و اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی می‌کنند که تقویت برنامه‌های این کانون‌ها از مهمترین اولویت‌ها و برنامه‌ها به شمار می‌رود.

وی با اشاره به هدفگذاری انجام شده برای توسعه کانون‌های مساجد در برنامه ششم توسعه تصریح کرد: بر این اساس تلاش می‌کنیم تا این کانون‌ها را در 50 درصد مساجد استان راه‌اندازی کرده و فعالیت‌های دینی و اسلامی را در سطح استان توسعه و گسترش دهیم.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل  با اشاره به مشکلات و موانع توسعه اجرای برنامه‌های کانون‌ها در مساجد بیان کرد: از جمله این موانع و کاستی‌ها کمبود فضای فرهنگی در مساجد و نیز کمبود امام جماعت بوده که سبب می‌شود اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی مورد نظر با نارسایی‌هایی روبه‌رو شود.

سقا با اشاره به برنامه‌های پیش روی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و نیز ایام تعطیلات تابستانی برنامه‌های کانون در دو محوریت با هدف اجرای برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان و نیز غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان در کانون‌ها دنبال می‌شود.

وی از اجرای برنامه‌های استقبال از ماه مبارک رمضان در مساجد استان خبر داد و افزود: این برنامه‌ها به صورت خودجوش توسط اعضای کانون‌ها اجرا خواهد شد و در کنار آن نیز در طول این ماه مبارک مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم و نیز افطاری ساده و نماز جماعت اول وقت مغرب و عشا را نیز شاهد خواهیم بود.