جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

فعالیت 5 هزار مربی قرآنی در اردبیل - خبر

 

 

فعالیت 5 هزار مربی قرآنی در اردبیل

رئیس دارالقرآن کریم سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: در حال‌حاضر بیش از ۵ هزار مربی در موسسات قرآنی فعالیت گسترده‌ای دارند.

فعالیت 5 هزار مربی قرآنی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام صابری در دیدار با پیشکسوتان قرآن کریم در اردبیل اظهار داشت: در حال‌ حاضر بیش از 5 هزار مربی قرآنی در استان اردبیل فعالیت دارند و این مربیان نقش به سزایی در تربیت نیروهای نخبه قرآنی در منطقه داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه موسسات قرآنی زیادی در مناطق مختلف استان اردبیل راه‌اندازی شده است، افزود: محافل انس با قرآن، جلسات تفسیری قرآن کریم و جمع‌خوانی قرآن به طور منظم و باشکوه در این موسسات برگزار می‌شود و استان اردبیل در ماه مبارک رمضان عطر و بوی قرآنی به خود گرفته است.

رئیس دارالقرآن کریم سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل بیان کرد: یکی دیگر از اهداف دارالقرآن کریم استان اردبیل دعوت قاریان و حافظان بین‌المللی به منطقه است که در ماه مبارک رمضان شاهد حضور قاریان ممتاز کشوری خواهیم بود که این امر گام بزرگی در توسعه برنامه‌های قرآنی و ایجاد انگیزه در بین قاریان و حافظان منطقه است.

صابری تصریح کرد: در حوزه علمیه شهرستان گرمی که 78 طلبه مشغول فعالیت و تدریس هستند، گفت: بیشتر این طلبه‌ها حافظ 3 تا 29 جزء قرآن کریم بوده و این افراد در راستای آموزش حفظ و قرآئت قرآن کریم در بین جوانان نیز گام بزرگی برداشته‌اند.