حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۷

فعالیت 450 امدادگر در طرح امداد و نجات نوروزی - خبر

 

 

فعالیت 450 امدادگر در طرح امداد و نجات نوروزی

450 امدادگر در طرح امداد و نجات نوروزی فعالیت می کنند.

فعالیت 450 امدادگر در طرح امداد و نجات نوروزی
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهرام غیبی صبح امروز در مانور ستاد اجرایی خدمات سفر استان اردبیل اظهار داشت: 450 امدادگر در طرح امداد و نجات نوروزی فعالیت می کنند.
وی با اشاره به استقرار امدادگران در ۲۰ پایگاه جاده ای به ضرورت مشارکت تمامی دستگاه ها جهت کاهش تلفات تصادفات جاده ای تاکید کرد
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با یادآوری وقوع حوادث مختلف از جمله سانچی، هواپیمای یاسوج، زلزله کرمانشاه و تصادفات ادامه داد: این حوادث نشان می دهد باید بحران را پذیرفته و برنامه ریزی مستمر برای کاهش آن داشته باشیم.
 
غیبی یکی از مهمترین بحران ها را تصادفات جاده ای برشمرد و بیان داشت: در ۹ ماهه سال جاری ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر در جاده های کشور جان خود را از دست دادند که به عبارتی مرگ ۴۶ نفر در روز است.
 
وی تاکید کرد: در خود استان اردبیل نیز در ۹ ماهه امسال ۱۱۸ نفر کشته داشتیم که البته به نسبت مدت مشابه سال گذشته با کاهش همراه است.
 
غیبی افزود: هر چند اردبیل جزو سه استان با کاهش تصادفات در ۹ ماهه امسال بوده اما تداوم کاهش مورد تاکید است و در وضعیت فعلی نیز هر دو روز یکبار یک شهروند اردبیلی جان خود را در جاده ها از دست می دهند.
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان همچنین به تجهیز امکانات این مجموعه جهت امدادرسانی در حوادث اشاره کرد و بیان داشت: به جرئت می توان گفت هیچ تجهیزاتی در سطح دنیا نداریم که مشابه آن در اردبیل موجود نباشد.