جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

فعالیت 45 سازمان مردم نهاد در مقابله با مواد مخدر در اردبیل - خبر

 

 

فعالیت 45 سازمان مردم نهاد در مقابله با مواد مخدر در اردبیل

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل از فعالیت 45 سازمان مردم نهاد در مقابله با مواد مخدر در استان اردبیل خبر داد.

فعالیت 45 سازمان مردم نهاد در مقابله با مواد مخدر در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی نواداد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در جلسه کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تعداد سازمان های مردم نهاد در مقابله با اعتیاد را ۴۵ مورد عنوان کرد و افزود: با استعلام از عملکرد NGOهای فعال باید درصدد افزایش تعداد سمن ها و حمایت از آنها اقدام کنیم.

وی فرهنگ سازی و تحکیم بنیان خانواده ها را از اساسی ترین مسایل برشمرد و اظهار داشت: آموزش خانوده ها و فرزندان در مدارس، آینده را برای دوری از اعتیاد بیمه می کند، اعضای کمیته باید برنامه های خود را در این راستا برای جلسات آتی اعلام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: به منظور پیشگیری، باز آفرینی و مبارزه با مواد مخدر علاوه بر دستگاه های اجرایی مرتبط و خانواده ها، همه مردم باید احساس مسوولیت کرده برای ریشه کن کردن این معضل تلاش کنند.

نواداد اظهار کرد: مشارکت دادن مردم در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و نیز پای کار آمدن سازمان های مردم نهاد می تواند ما را به اهداف خود نزدیک کند.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای افراد بهبود یافته باید مدنظر قرار گیرد افزود: دستگاه های اجرایی و مرتبط با اعطای تسهیلات و حمایت از خانواده های این قشر در فرهنگ سازی و اجتماعی کردن بحث اعتیاد تلاش کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به اینکه برگزاری همایش های متعدد و تجلیل از خیرین و سازمان های مردم نهاد در دستور کار قرار گیرد اظهار داشت: دستگاه های متولی برگزاری کلاس های آموزشی را برای خانواده ها جهت احیا و بازگرداندن بیماران مبتلا به اعتیاد مواد مخدر جز برنامه های خود قرار دهند و تجلیل از سمن ها انگیزه فعالیت در این زمینه را افزایش می دهد.

نواداد افزود: از تجارب استان های پیشرو در این زمینه از جمله آذربایجان شرقی باید استفاده و با بهره گیری از کارشناسان و اساتید ماهر در راستای ترسیم نقشه راه سعی کنیم تا تلاش هایمان به نتیجه برسد.