سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

فعالیت 45 سازمان مردم نهاد در استان اردبیل - خبر

 

 

فعالیت 45 سازمان مردم نهاد در استان اردبیل

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: هم اکنون 45 سازمان مردم نهاد در استان فعالیت می کنند که با تسهیل و تسریع در صدور مجوز، این تعداد افزایش می یابد.

فعالیت 45 سازمان مردم نهاد در استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، ناصر نصیری در جلسه کمیته تخصصی توسعه مشارکتهای مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با اشاره به نقش مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد در فرهنگ سازی مبارزه با مواد مخدر، بر همکاری جدی همه دستگاه ها در افزایش مشارکت مردمی با تسهیل در صدور مجوزهای سمن ها تاکید کرد و گفت: حوزه های اجتماعی دستگاه ها و ادارات استان موظف به همکاری با اداره کل امور اجتماعی استانداری هستند.

وی گفت: تعداد ۱۹ طرح در حوزه های فرهنگی، حمایت و صیانت در جهت جلب مشارکت های مردمی کاهش سوء مصرف مواد مخدر با اختصاص ۳۵ میلیون تومان که  پیش تر در تهران تصویب شده در استان اجرا خواهد شد.
نصیری استفاده از افراد متخصص در زمینه های تخصصی و کسانی که مقبولیت و محبوبیت اجتماعی و به اصطلاح جاذبه دارند را در امر مقابله اجتماعی با مصرف مواد مخدر و اعتیاد ضروری دانست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اظهار نگرانی از کاهش سن اعتیاد، بر ضرورت هوشیاری بیش از پیش خانواده ها و افزایش مشارکت خانواده ها در مبارزه با مصرف مواد مخدر تاکید کرد.

نصیری با بیان اینکه صدا و سیما در غنی سازی برنامه های خود برای جلب بیشتر مخاطب تلاش کند افزود : ۶۴ برنامه رادیویی و تلویزیونی در خصوص پیشگیری از اعتیاد و مشارکت های سازمان های مردم نهاد در استان تهیه و از شبکه استانی پخش می شود.