جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

فعالیت 244 سازمان‌مردم‌نهاد در اردبیل - خبر

 

 

فعالیت 244 سازمان‌مردم‌نهاد در اردبیل

مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل با اشاره به اینکه 244 سازمان مردم‌نهاد در حوزه‌های مختلف در اردبیل در حال فعالیت هستند، گفت: مدیریت مصرف آب با مشارکت مردم محقق می‌شود.

فعالیت 244 سازمان‌مردم‌نهاد در اردبیل

شفیع شفیعی اظهار کرد: در سطح استان اردبیل 244 سازمان مردم‌نهاد در حوزه‌های مختلف  فعالیت می‌کنند و باید از ظرفیت‌های این نهادها برای ترویج مصرف بهینه آب و حامل‌های انرژی استفاده شود.

وی ادامه داد: بیشتر سازمان‌های مردم‌نهاد به‌صورت تخصصی در بخش‌های اجتماعی و فرهنگی فعالیت می‌کنند و باتوجه به اینکه امروز با بحران آب مواجه شدیم با فرهنگ‌سازی صحیح توسط سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توان گام‌های مثبتی برای کاهش مصرف بی‌رویه آب برداشته شود.

مدیرکل اموراجتماعی استانداری اردبیل  تصریح کرد: چندین سال است که بحران آب توسط کارشناسان این حوزه از رسانه‌های مختلف به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود ولی متأسفانه به‌صورت جدی به این مسائل حیاتی توجه نمی‌شود و امروز علائم آن را همه ما در خوزستان مشاهده کردیم.

شفیعی افزود: باید برنامه‌ریزی جامع برای مصرف بهینه آب صورت گیرد و مشارکت مردم در این حوزه می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد و در این مسیر سازمان‌های مردم‌نهاد آماده همکاری به‌ صورت رایگان برای این فرهنگ‌سازی در بین خانواده‌ها و جامعه هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل با اشاره به اینکه صنعتی کردن بخش کشاورزی و توجه به روش‌های آبیاری مکانیزه و خروج از روش سنتی می‌تواند از مصرف بی‌رویه آب جلوگیری کند، توضیح داد: بیشترین سهم مصرف آب در بخش کشاورزی بوده و نیازمند اصلاح الگوی مصرف هستیم.