جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت 10 هزار و 500 داوطلب امدادگر در اردبیل - خبر

 

 

فعالیت 10 هزار و 500 داوطلب امدادگر در اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: از 51 هزار داوطلب جمعیت هلال احمر، 10 هزار و 500 داوطلب فعالیت مستمر و دایمی با هلال احمر دارند.

فعالیت 10 هزار و 500 داوطلب امدادگر در اردبیل

بهرام غیبی صبح امروز در نشست با مسئولان جمعیت هلال احمر در اردبیل اظهار کرد: ما امسال با سر و سامان دادن به فعالیت داوطلبان جمعیت هلال احمر و جوانان خوش‌فکر در این حوزه سعی داریم تا بیش از گذشته به صورت تخصصی از توانمندی این نیروها استفاده کنیم.

وی با اشاره به انتخابات هلال احمر در ماه آینده ادامه داد: با توجه به برگزاری انتخابات جمعیت هلال احمر در روز 23 اردیبهشت ماه و در چهارمین دوره برگزاری این انتخابات از بین بیش از 50 هزار داوطلب هلال احمر اطلاعات 10 هزار و 500 نفر با توجه به همکاری‌ها و فعالیت‌های مستمر با این مجموعه به عنوان واجدین شرایط برای حضور در این انتخابات به ثبت رسیده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: با این شرایط ما چهار نماینده در سطح کشور برای تعیین هیئت مدیره و مدیرعامل جمعیت هلال احمر را خواهیم داشت که با توجه به روند واگذاری مسئولیت در این مجموعه است که از پایین به بالا است بر اساس فرایند انتخابات این کار را انجام خواهیم داد.

غیبی بیان کرد: در سال جدید ما دو اولویت اصلی را با تلاش و همکاری مسئولان پیگیری می‌کنیم که اولین مسئله که برای ما فوری و ضروری به نظر می‌رسد ساخت و تکمیل آشیانه بالگرد هلال احمر است که امیدواریم طی سال جاری بتوانیم زمینه استقرار بالگرد هوایی امداد را در استان شاهد باشیم.

وی دومین کار مهم و ارزشمند مسئولان جمعیت هلال احمر استان را کمک به راه‌اندازی خانه‌های هلال با هدف کمک به امدادرسانی در مناطق روستایی و بخش‌ها اعلام کرد و گفت: مبدع این طرح استان اردبیل است و قرار بر این است تا تیم‌های 10 تا 32 نفره در قالب خانه‌های هلال فعالیت خود را انجام دهند که قطعا برنامه‌های آموزشی به صورت عمومی و تخصصی برای این نیروها با هدف افزایش توانمندی نیروها در قالب خانه‌های هلال انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل راه‌اندازی خانه‌های هلال را یک ظرفیت عظیم در مناطق روستایی و بخش‌ها برای تقویت برنامه‌های امدادرسانی سریع و به موقع توصیف کرد و گفت: جمیعت هلال احمر استان اردبیل با این طرح که در سراسر کشور نیز مورد الگوبرداری قرار گرفته است تلاشش بر این است تا بتواند به سرعت زمینه افزایش خدمات‌رسانی را در مواقع بروز حوادث به خوبی فراهم کند.