سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

فعالیت ۶۰ صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در استان اردبیل - خبر

 

 

فعالیت ۶۰ صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در استان اردبیل

مدیر ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۶۰ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و ۲۲ صندوق عشایری با عضویت ۲۳۵۰ زن روستایی و عشایری استان اردبیل مشغول فعالیت هستند.

فعالیت ۶۰ صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در استان اردبیل

علیرضا خواجوی اظهار کرد: در حال حاضر ۶۰ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و ۲۲ صندوق عشایری با عضویت ۲ هزار و ۳۵۰ زن روستایی و عشایری استان اردبیل در زیربخش‌های مختلف کشاورزی اعم از دامپروری، زراعت، باغبانی، صنایع تبدیلی و صنایع دستی مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌هایی که به‌منظور پایداری اشتغال خانگی و کسب‌وکارهای روستایی انجام می‌شود، شاهد تاثیرگذاری بیشتر این صندوق‌ها در آبادانی روستاها باشیم.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: در نمایشگاه جنبی همایش ملی روز جهانی زن روستایی که در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور برگزار شد، محصول گواهی شده سیب‌زمینی به‌عنوان محصول الگویی سایت‌های استانداردسازی زنان روستایی در معرض بازدید و عرضه قرار گرفت.

نقش بانوان در رونق کسب‌وکارهای خرد روستایی

خواجوی با اشاره به نقش زنان در توسعه بخش کشاورزی و اقدامات و فعالیت‌های آموزشی و ترویجی در حوزه توانمندسازی زنان روستایی، ادامه داد: نهادسازی و سازماندهی بانوان فعال بخش کشاورزی در قالب تشکل‌های اقتصادی از قبیل صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی منجر به توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی آن‌ها شده و مسیر اشتغال پایدار و رونق کسب‌وکارهای خرد روستایی را هموار می‌سازد.

وی گفت: مسؤولیت‌پذیری، تعهد بالای زنان به حفظ بنیان خانواده و استقبال آن‌ها از طرح‌های آموزش و حمایتی وزرات جهاد کشاورزی، ظرفیت بالایی برای نقش‌آفرینی این جامعه ارزشمند در توسعه بخش کشاورزی، بهبود معیشت خانوارهای روستایی و جلوگیری از مهاجرت و تقویت فعالیت‌های تولیدی در روستا است.

گفتنی است؛ در این مراسم به نمایندگی از زنان روستایی و عشایری استان از ۵ نفر از زنان کارآفرین و فعال حوزه کشاورزی با اهداء لوح سپاس تقدیر به‌عمل آمد.