جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

فعالیت ۶۰ درصد از واحد‌های تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی استان اردبیل - خبر

 

 

فعالیت ۶۰ درصد از واحد‌های تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی استان اردبیل

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: ۶۰ درصد از مجموع واحد‌های تولیدی و صنعتی راه‌اندازی شده در شهرک‌های صنعتی این استان فعال هستند.

فعالیت ۶۰ درصد از واحد‌های تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی استان اردبیل

محمد اهلی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع سرمایه‌گذاری خلخال گفت: در حال حاضر در این استان ۱۹ شهرک و ناحیه صنعتی راه‌اندازی شده که از مجموع واحدهای صنعتی ایجاد شده در داخل این شهرک‌ها و نواحی صنعتی بیش از ۶۰۰ واحد تولیدی  وصنعتی که ۶۵ درصد از کل واحدهای راه‌اندازی شده را تشکیل می‌دهند در تولید و کار فعال هستند.

او اظهارداشت: علت غیرفعال بودن ۳۵ درصد از مجموع واحدهای تولیدی و صنعتی راه‌اندازی شده در شهرک‌های صنعتی این استان وجود اختلاف بین شرکا ،مشکل تامین مواد اولیه وارداتی ،تامین سرمایه در گردش ،نوسان قیمت کالاها و مواد اولیه در بازار ،تحریم‌های خارجی ،تغییر ذائقه بازار و تغییر تکنولوژی و ماشین‌آلات بکار گرفته شده برای تولید در واحدهای صنتعی است.

اهلی میزان اشتغال این واحدهای صنعتی را ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر برشمرد و افزود: در سال ۹۸، تعداد ۵۶ طرح صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان به بهره‌برداری رسید که با آغاز بکار این طرح‌ها بیش از هزار نفر مشغول کار شدند.

او با بیان اینکه میزان سرمایه‌گذاری طرح‌های یاد شده توسط سرمایه‌گذاران پارسال بیش از سه هزار میلیارد ریال بوده است، گفت: پارسال ۱۰۱ قرارداد واگذاری زمین با سرمایه‌گذاران منعقد شد که با توجه به مشوق‌های ارائه شده برای سرمایه‌گذاری در استان، به نظر می‌رسد که این آمار به شکل چشمگیری امسال افزایش یابد.