جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

فعالیت ۴۵۰۰ بانوی تکواندو کار در استان اردبیل - خبر

 

 

فعالیت ۴۵۰۰ بانوی تکواندو کار در استان اردبیل

نائب رئیس هیات تکواندوی استان اردبیل از فعالیت ۴ هزار و ۵۰۰ بانوی تکواندو کار و برنامه ریزی برای تعالی این رشته ورزشی در اردبیل خبر داد.

فعالیت ۴۵۰۰ بانوی تکواندو کار در استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مینا قاسمی، نائب رئیس هیات تکواندوی استان اردبیل با بیان اینکه چهار هزار و ۵۰۰ بانوی تکواندو کار در اردبیل فعالیت می‌کنند، گفت: توجه به برنامه‌های فرهنگی، تکریم خانواده شهدا، تجلیل از مقام آوران و مربیان، تجلیل از پیشکسوتان و چندین برنامه مهم دیگر شامل برنامه ریزی برای لیگ استان و کشور، دعوت از مدرسین زبده فدراسیون جهت بالا بردن سطح علمی مربیان و داوران استان، برگزاری مسابقات برون استانی و دوره‌های داوری و مربیگری درجه بالا در استان از جمله برنامه‌های آتی تکواندوی بانوان استان است.
 
او بیان کرد: سال ۹۶ که به عنوان محرکی برای موفقیت تکواندوکاران بانوی اردبیلی محسوب می‌شد چرا که بعد از ۱۸ سال انتظار برای قهرمانی در رده سنی جوانان، بالاخره طلسم شکست و مقام سوم مسابقات قهرمان کشوری جام سفیر توسط ناهید درخشان به ثبت رسید تا در نهایت اولین دعوت شده به مسابقات ورود به تیم ملی از استان مشخص شود.
 
نایب رئیس هیات تکواندوی استان اردبیل افزود: در سال ۹۶ دوره مربیگری و داوری در استان به صورت کشوری برگزار شد که از ۶ مربی به ۴۵ مربی و از ۶ داور به ۲۳ داور در استان پیشرفت کردیم.
 
قاسمی ادامه داد: در سال ۹۷ باز اقتدار دختران تکواندو کار اردبیلی به اثبات رسید به طوری که مریم نعمتی در رده سنی نوجوانان مقام اول و کیمیا خانزاده در همان رده مقام سوم را به خود اختصاص داد و در همین سال مبینا جاهد به مقام اول مسابقات نونهالان دست یافت.
 
او در تشریح دستاورد‌های سال جاری نیز عنوان کرد: در سال ۹۸ مریم نعمتی مدال برنز و کیمیا خانزاده مدال نقره مسابقات کشوری جوانان را به خود اختصاص دادند که به علت آسیب دیدگی جدی کیمیا خانزاده از اردوی تیم ملی جا ماند. در کنار رویداد‌های مهم کشوری، در مسابقات بسیج نیز طی سه سال متوالی چندین مدال رنگارنگ داشتیم که آخرین مقام‌ها در سال ۹۸ شامل دو مدال طلا و سوم تیمی در بین ۳۳ استان حاضر در مسابقات بود که به بانوان اردبیلی اختصاص یافت. در رده سنی جوانان نیز الهام ابراهیمی مدال طلا و سارا بیگناه در رده سنی نونهال مدال نقره کسب کردند که در نوع خود بسیار ارزشمند است.