جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

فعالیت ۳۶ شرکت فعال دانش بنیان در استان اردبیل - خبر

 

 

فعالیت ۳۶ شرکت فعال دانش بنیان در استان اردبیل

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: ۳۶ شرکت فعال دانش‌بنیان در استان فعالیت می‌کنند.

فعالیت ۳۶ شرکت فعال دانش بنیان در استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حبیب ابراهیم‌پور، رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: از ۳۶ شرکت فعال دانش‌بنیان در استان هفت شرکت در حوزه ماشین‌آلات و خودرو، هشت شرکت در حوزه برق و الکترونیک، هفت شرکت در حوزه فناوری اطلاعات، هشت شرکت پزشکی و شیمی، پنج شرکت در بخش کشاورزی و گیاهان دارویی و یک شرکت در حوزه خدمات تجاری‌سازی مشغول فعالیت هستند.
 
او با اشاره به افزایش ۸۰ درصدی تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان استان در سال‌های اخیر افزود: تا اوایل پارسال ۲۰ شرکت فعال دانش‌بنیان در استان وجود داشت که این تعداد اکنون به ۳۶ شرکت رسیده است و تلاش بر این است محصولات تولیدی این شرکت‌ها تجاری‌سازی شود.
 
ابراهیم پور همچنین از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فعالیت و تامین زیرساخت پارک فناوری استان خبر داد و گفت: این اعتبارات در جهت پشتیبانی از طرح‌های اجرایی و زیرساختی پارک هزینه می‌شود و با توسعه فعالیت‌ها بستر رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و واحد‌های فناور استان بیش از قبل فراهم خواهد شد.
 
او اظهارکرد: پارک علم و فناوری استان در مرحله تحکیم تعامل خود با جامعه و دانشگاه‌ها است و علاوه بر برنامه‌های کوتاه مدت متناسب با نیاز روز جامعه، برنامه‌های بلند مدت را نیز در دستور کار دارد تا بتواند به جایگاه مناسبی در بین پارک استان‌ها دست یابد.
 
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل درباره احداث کارگاه نوآوری اردبیل نیز گفت: این کارگاه در شهرک الهیه اردبیل به مساحت ۶۴۰۰ متر مربع احداث و در صورت تامین اعتبار لازم تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.
 
او با اشاره به راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در پارک اردبیل بیان کرد: نزدیک ۰، ۱۶ میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق نوآوری و شکوفایی به واحد‌های دانش‌بنیان و واحد‌های فناور استان اختصاص داده می‌شود که تاکنون بیش از ۶۰ میلیارد ریال از این تسهیلات به شرکت‌های واجد شرایط پرداخت شده و ۲۰ میلیارد ریال نیز به صورت ضمانت‌نامه بانکی در اختیار این شرکت‌ها قرار گرفته و بنا با اعلام صندوق نوآوری و شکوفایی، استان اردبیل رتبه دوم کشوری را در جذب این تسهیلات بدست آورده است.