جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

فعالیت ۲ هزار و ۵۰۰ سمن در سطح کشور - خبر

 

 

فعالیت ۲ هزار و ۵۰۰ سمن در سطح کشور

مدیر کل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان گفت: درحال حاضر در سطح کشور ۲ هزار و ۵۰۰ سازمان مردم نهاد فعالیت دارند.

فعالیت ۲ هزار و ۵۰۰ سمن در سطح کشور

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان سالک، مدیر کل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان بااشاره به تعداد سازمان‌های مردم نهاد فعال در سطح کشور گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۵۰۰ سازمان مردم نهاد در سطح کشور و در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

وی بااشاره به اینکه سال ۹۷ استان اردبیل در حوزه سمن‌ها یکی از استان‌های فعال و درخشان بوده است افزود: انتظار‌ها از استان اردبیل بالا رفته بطوری که امسال هم باید همچنان دراین حوزه فعال و جزو استان‌های برتر کشور شود.

مدیر کل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: سمن‌های باید ارتباط خود را با مسائل روزجامعه بیشتر کنند و هرجا که نیاز به کمک سازمان‌های مردم نهاد بود پای کار بیایند که یکی از نمونه‌های این کار همین سیل اخیر بود که انصافا سازمان‌های مردم نهاد فعالیت بسیار درخشانی داشتند.

سالک تصریح کرد:امسال دو رویداد مهم را سطح کشور خواهیم داشت که یکی از این رویداد‌ها انتخابات مجمع سازمان‌های مردم نهاد بوده که این مجمع بعد از سه سال برگزار می‌شود.

وی افزود: از دیگر اقدامات امسال اجرای طرح اعتبار سنجی سمن‌های حوزه جوانان است که این طرح را به صورت پایلوت در دو استان سمنان و قزوین طی ده روز آینده انجام می‌دهیم و از تمامی سازمان‌های مردم نهاد انتظار داریم که مشارکت داشته باشند و کمک یار ما باشند.

مدیر کل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: طبق استاندار جهانی باید برای هر ۵ هزار جوان یک سازمان مردم نهاد دایر باشد که تلاش می‌کنیم دراین راستا تعداد سمن‌ها را تا سال ۱۴۰۰ به ۴ هزار سمن درسطح کشور برسانیم.

سالک افزود: در کنار افزایش تعداد سمن‌ها به فکر بالا بردن کیفیت فعالیت سازمان‌های مردم نهاد نیز هستیم که اجرای طرح اعتبار بخشی سمن‌ها یکی از این اقدامات است.

وی به برگزاری کارگاه‌های ملی اشاره کرد و گفت: امسال کارگاه امداد و نجات را درسطح ملی برگزار خواهیم کرد که انتظار داریم در این کارگاه ملی از استان اردبیل هم ۳ سازمان مردم نهاد علاقمند به فعالیت دراین حوزه حضور داشته باشد.