جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت ۱۴۲ بانوی فناور در پارک علم و فناوری اردبیل - خبر

 

 

فعالیت ۱۴۲ بانوی فناور در پارک علم و فناوری اردبیل

رئیس پارک علم و فناوری اردبیل گفت: ۱۴۲ بانوی اردبیلی در پارک علم و فناوری فعالیت می‌کنند.

فعالیت ۱۴۲ بانوی فناور در پارک علم و فناوری اردبیل

حبیب ابراهیم‌پور اظهار کرد: هم اکنون ۱۴۲ بانوی فناور در پارک علم و فناوری اردبیل فعالیت می‌کنند که ۸ نفر از آنان مدیر عامل شرکت‌های دانش بنیان هستند‌.

وی افزود: ۲۵۰ واحد فناور در پارک علم و فناوری اردبیل مستقر هستند که ۱۵۰ مورد از آنان در حال ساخت نمونه آزمایشگاهی بوده و ۹۰ مورد نیز ایده خود را به مرحله تولید رسانده‌اند.

 رئیس پارک علم و فناوری اردبیل با اشاره به فعالیت ۴۴۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور بیان کرد: از این تعداد تنها ۲۷ شرکت دانش بنیان در اردبیل فعالیت می‌کند که متأسفانه سهم اردبیل در این زمینه پایین است و در تلاش هستیم روز به روز فعالیت‌های پارک علم و فناوری افزایش یابد.

ابراهیم‌پور ضمن تشریح برخی از تولیدات شرکت‌های دانش بنیان اردبیل همچون پودرهای رنگی نانو، تولید گندم با آب و هوای متناسب هر منطقه، سنسور اتومبیل و کودهای پلی‌آمینه، افزود: ایده‌های اولیه شکل گرفته در ذهن جوانان آغازگر فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان است.

وی بیان کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۰۰ فناور جذب پارک علم و فناوری اردبیل شده‌اند که این جذب از طریق حضور در مجامع مختلف و برگزاری ۴ رویداد شتاب صورت گرفته است.

رئیس پارک علم و فناوری اردبیل گفت: پارک علم و فناوری در کشور ثابت کرد که جوانان ایرانی می‌توانند کالاهای جایگزین واردات را با دستان توانمند خود تولید کرده و حتی دست به صادرات محصولات خود بزنند.

ابراهیم‌پور با اشاره به اینکه ایده‌ها در خانه‌ها هستند گفت: هم اکنون ۱۴ دانش‌آموز با ایده‌های خلاق خود در پارک علم و فناوری فعالیت می‌کنند که امیدواریم مادران جامعه با شناسایی ایده‌های فرزندانشان در خانه در جهت اشتغال جوانان جامعه مؤثر واقع شوند.

وی بیان کرد: با ورود هر یک نفر به پارک علم و فناوری علاوه بر اشتغال‌زایی برای سه نفر گامی در  جهت کاهش معضلات اقتصادی جامعه نیز برداشته می‌شود.