جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت ۱۳ مرکز آموزش علمی کاربردی در استان اردبیل/ ایجاد ۱۱ رشته جدید در دانشگاه علمی کابردی اردبیل - خبر

 

 

فعالیت ۱۳ مرکز آموزش علمی کاربردی در استان اردبیل/ ایجاد ۱۱ رشته جدید در دانشگاه علمی کابردی اردبیل

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان اردبیل گفت: ۱۳ مرکز آموزش علمی و کاربردی موجود در اردبیل، گرمی و پارس آباد با ۱۱۲ کد رشته برای مهر ۹۸ آماده پذیرش داوطلبان هستند.

فعالیت ۱۳ مرکز آموزش علمی کاربردی در استان اردبیل/ ایجاد ۱۱ رشته جدید در دانشگاه علمی کابردی اردبیل

داریوش لطیفی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۱۳ مرکز آموزش علمی و کاربردی اردبیل، گرمی و پارس آباد برای مهر۹۸ با ۱۱۲ کد رشته و با ظرفیت بیش از ۷ هزار نفر آماده پذیرش داوطلبین است که در حال حاضر ۴۱ رشته کاردانی و ۷۱ رشته در مقطع کارشناسی داریم.

وی افزود: پذیرش دانشجو از ۲۷ مرداد ماه سال‌جاری در مقطع کاردانی و از دوم شهریور ماه در مقطع کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی استان اردبیل آغاز خواهد شد و این در حالی است که انتخاب رشته و مسیر آموزشی توسط افراد کاملا آگاهانه و هدف‌مند شده است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان اردبیل بیان کرد: در حال حاضر دانش‌آموزان به سمت رشته‌های مهارتی می‌روند و رفته رفته این جریان در جامعه بیش‌تر مرسوم می‌شود و بر این اساس دانشگاه علمی کاربردی نیز هیچ وقت به‌دنبال صرفا آموزش و مدرک محوری نبوده و  یک دانشگاه مهارتی است.

لطیفی در خصوص رشته‌های جدید دانشگاه علمی کاربردی استان اردبیل عنوان کرد: رشته‌های موجود در دانشگاه علمی کاربردی کاملا جامعه‌محور است و با توجه به نیازهای موجود در جامعه رشته‌های تحصیلی، ایجاد و جذب دانشجو انجام می‌شود و در حال حاضر ۱۱ رشته جدید در گروه‌های کشاورزی، صنعت، تربیت بدنی و... ایجاد شده است.

وی گفت: مرکز جدیدی تحت عنوان مرکز آموزش فرماندهی نیروی انتظامی استان اردبیل ایجاد شده است و این مرکز در چند رشته از جمله کاردانی حرفه‌ای انتظامات و حراست فیزیکی و مربی‌گری پایه تربیت بدنی جذب دانشجو دارد که اولویت این مرکز جذب دانشجو از پرسنل نیروی انتظامی است.