جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت ۱۳ ایستگاه بازرسی سلامت در ورودی شهرهای استان اردبیل/ توزیع بسته‌های بهداشتی در مناطق محروم - خبر

 

 

فعالیت ۱۳ ایستگاه بازرسی سلامت در ورودی شهرهای استان اردبیل/ توزیع بسته‌های بهداشتی در مناطق محروم

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: ۱۳ ایستگاه بازرسی سلامت در ورودی شهرهای استان در حال فعالیت هستند.

فعالیت ۱۳ ایستگاه بازرسی سلامت در ورودی شهرهای استان اردبیل/ توزیع بسته‌های بهداشتی در مناطق محروم

رامین معبودی اظهار کرد: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و با همکاری دانشگاه علوم‌ پزشکی و نیروی انتظامی استان اردبی، طرح تب‌سنجی، غربالگری و پایش سلامت در ۱۳ پایگاه بازرسی سلامت شعبه‌های جمعیت هلال احمر استان در ورودی شهرها در حال انجام است.

وی افزود: امدادگران، نجاتگران، جوانان، داوطبان و کارکنان جمعیت هلال احمر استان با ۱۰۸ دستگاه آمبولانس وخودروهای امدادی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در سطح استان در حال فعالیت هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل تصریح کرد: علاوه بر ۱۳ پایگاه بازرسی سلامت در استان، ۱۲ پایگاه ثابت امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سطح جاده‌های استان در حال ارائه خدمات به مردم هستند.

معبودی ادامه داد: آموزش همگانی از جمله وظایف خطیر جمعیت هلال احمر بوده و در راستای آموزش همگانی و اطلاع‌رسانی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تهیه و توزیع بروشورهای آموزشی و بیش از ۱۲۰ اینفوگرافیک در فضای حقیقی و مجازی توسط جمعیت هلال احمر استان اجرایی شده است.

وی گفت: سایت آموزشی کرونا در راستای توسعه آموزش‌های مجازی و ارتقای سطح آگاهی عمومی برای پیشگیری از شیوع کرونا توسط جمعیت هلال احمر و سازمان نظام پزشکی کشور راه‌اندازی شده است که مردم استان نیز می‌توانند با مراجعه به این سایت از موارد آموزشی بهره ببرند که گواهی پایان‌دوره نیز در پایان به مراجعه‌کنندگان اعطاء می‌شود.