جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

فعالیت یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در تمامی شهرستان‌های اردبیل - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فعالیت یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در تمامی شهرستان‌های اردبیل

فعالیت یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در تمامی شهرستان‌های اردبیل


رئیس سازمان جهاد کشاورزی ‌اردبیل گفت: یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در تمامی شهرستان‌های استان فعال شده تا هیچ فردی اراضی کشاورزی این استان را تخریب نکند.

فعالیت یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در تمامی شهرستان‌های اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عدیل سروی در مراسم آغاز نخستین دوره آموزشی کشوری کارشناسان جدیدالاستخدام در اردبیل اظهار داشت: تامین امنیت غذایی در کشور مسئولیت بسیار عظیمی است که بر عهده بخش کشاورزی گذاشته شده و علی‌رغم این‌که کشورمان از یک سوم متوسط بارندگی جهانی برخوردار است، ولی ما در بسیاری از محصولات استراتژیک و مهم خودکفا هستیم و نیازی به واردات از بیگانگان نداریم.

وی افزود: خاک، سرمایه بزرگ کشور محسوب می‌شود و همه ما ملزم و مجاب به حفاظت از منابع آبی و خاکی کشور هستیم، ولی متاسفانه تخریب اراضی کشاورزی به یک فرهنگ تبدیل شده و عده‌ای فرصت‌طلب، زمین‌های کشاورزی را تخریب می‌کنند که باید برخورد قاطعانه‌ای با این افراد سودجو انجام شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در استان اردبیل در طی سه سال گذشته بیش از 25 هزار هکتار از تداخلات زمین‌های زراعی تعیین تکلیف شد و از سودجویی و فرصت‌طلبی برخی از افراد که سعی داشتند با تغییر کاربری‌های غیرمجاز، اراضی حاصل‌خیز کشاورزی را تخریب و یا تغییر کاربری دهند، جلوگیری به عمل آمد.

سروی افزود: یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در تمامی شهرستانهای اردبیل فعال شده تا هیچ کس در هیچ نقطه از استان اردبیل خود سرانه اقدام به تخریب اراضی کشاورزی و یا تغییر کاربری آن ننماید و از اراضی ملی سو استفاده نکند.

وی بیان کرد: میزان کل تولیدات زراعی و دامی و باغی استان 3.4 میلیون تن است که این میزان در سال نخست فعالیت دولت یازدهم 7.3 میلیون تن بوده و میزان خرید تضمینی گندم در سال نخست فعالیت دولت یازدهم به میزان 150 هزار تن، در سال دوم 220 هزار تن، در سال سوم 540 هزار تن و در سال 94 برابر 610 هزار تن بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در ادامه تصریح کرد: با تولید سالانه 120 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در کشور، در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی قدم برمی‌داریم و انتظار ما از نیروهای جدید الاستخدام جهاد کشاورزی این است که در طول مدت دوره آموزشی با وجدان و شرف کار و بکارگیری تخصص خود آینده کشاورزی کشور را به سوی قطع وابستگی کامل در واردات محصولات کشاورزی سوق دهند.