سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

فعالیت مجدد بزرگترین شهرک گلخانه‌ای شمالغرب کشور در گرمی - خبر

 

 

فعالیت مجدد بزرگترین شهرک گلخانه‌ای شمالغرب کشور در گرمی

بزرگترین شهرک گلخانه ای شمالغرب کشور در گرمی پس از سالها تعطیلی، فعالیت مجدد خود را از سرگرفت.

فعالیت مجدد بزرگترین شهرک گلخانه‌ای شمالغرب کشور در گرمی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، با وجود اینکه بیش از 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرستان و تسهیلات بانکی به احداث شهرک گلخانه ای انگوتلار گرمی هزینه شده بود ولی بدلایل سوء مدیریت و ضعف سرمایه گذاری این شهرک بعنوان ظرفیت تولید ، توسعه و اشتغال جوانان شهرستان به تعطیلی کشیده بود و مورد غفلت قرارگرفته بود.

اما سه ماه پیش با راه اندازی فاز اول این شهرک گلخانه ای توسط سرمایه گذار جدید فعالیت دوباره شهرک از سر گرفته شد..این شهرک در 10 هکتار مساحت و با دارا بودن 17 واحد تولیدی هر واحد به مساحت یک‌هزار و 400 متر مربع بعنوان بزرگترین شهرک گلخانه ای شمالغرب کشور نیز محسوب می شود.

سرپرست فرمانداری گرمی دربازدید از این شهرک ، مجموعه اشتغالزایی این شهرک را در فاز اول 40 رانفر اعلام کرد و افزود: شهرک گلخانه‌ای آنقوتلار گرمی در کشت و عمل‌آوری محصولاتی چون خیار، گوجه‌فرنگی، توت فرنگی فعالیت خواهد کرد.

امامی افزود: با توجه به بازار صادرات مناسب و مجاورت شهرستان با گمرک بیله‌سوار یک فرصت خوب تولید و عرضه محصول از طریق این شهرک به جمهوری آذربایجان و کشورهای حوزه قفقاز وجود دارد. رئیس شورای برنامه ریزی شهرستان افزود:درتلاشیم با برنامه ریزی انجامیافته مجموعه گلخانه ای انگوتلار به پایانه صادراتی محصولات کشاورزی و صنایع غذایی در استان تبدیل شود و در صورت تحقق این هدف مهم، گرمی به بارانداز مهم حصولات کشاورزی جهت ارسال به بازارهای هدف در قفقاز، آسیای میانه و روسیه تبدیل خواهد شد و هم اشتغال و تولید در شمال استان رونق دوچندانی خواهد یافت.

امامی با بیان اینکه تولید در بخش کشاورزی باید فنی و برمبنای علوم جدید صورت پذیرد تا توجیه اقتصادی داشته باشد، ادامه داد: فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته های کشاورزی باید برای مشارکت در تولید مجتمع گلخانه ای آنقوتلار و سایر مجتمع عهای کشاورزی و تولیدی به طور عملیاتی ورود نمایند.