جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

فعالیت صندوق‌های خرد زنان عشایر استان اردبیل توسعه می‌یابد - خبر

 

 

فعالیت صندوق‌های خرد زنان عشایر استان اردبیل توسعه می‌یابد

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: امسال فعالیت صندوق‌های خرد زنان عشایر این استان در مناطق مختلف توسعه می‌یابد.

فعالیت صندوق‌های خرد زنان عشایر استان اردبیل توسعه می‌یابد
معرفت آذری روز دوشنبه در نشستی با امام جمعه خلخال افزود: از مجموع ۲۲ صندوق خرد زنان عشایری ایجاد شده در مناطق مختلف استان اردبیل ۱۱ صندوق در مناطق عشایرنشین خلخال ایجاد شده است.
 
وی اظهارداشت: در سال گذشته و امسال ۱۱ صندوق خرد زنان برای ایجاد شغل در بین زنان استان ایجاد شد و با هدف توسعه مشاغل خانگی بیش از پنج میلیارد ریال تسهیلات بانکی به صندوق‌های خرد تزریق شد.
 
آذری با بیان اینکه بیش از ۱۴ میلیارد ریال تسهیلات نیز برای شهرستان خلخال در سال جاری اختصاص یافته است، افزود: پارسال نیز نسبت به پرداخت  ۲۳ میلیارد ریال  تسهیلات بانکی در خلخال اقدام شد.
 
وی از اجرای طرح‌های توانمندی عشایر استان توسط اداره کل امور عشایری در سال جاری خبرداد و گفت: با هدف ترویج و کشت گیاهان دارویی در بین عشایر منطقه امسال سه مورد تسهیلات بانکی پرورش گیاهان دارویی در بین عشایر منطقه خلخال پرداخت شد.
 
مدیرکل امورعشایر استان اردبیل همچنین افزود: در سال گذشته ۱۵۰ پنل خورشیدی و ۲۵۰ تانکر یک هزار لیتری ذخیره و نگهداری آب شرب در بین عشایر خلخال توزیع شده و در سال آتی نیز تعداد قابل‌توجهی از این امکانات در بین عشایر منطقه توزیع خواهد شد.
 
وی گفت: عشایر خلخال با ۵۳۷ خانوار و جمعیت ۳ هزارو ۲۰۰ نفری چهار درصد از کل جمعیت عشایری استان اردبیل را تشکیل داده و با برخورداری از ۳۴ هزار واحد دامی سالانه ۲۰۸ تن گوشت قرمز،۸۷۰ تن شیر و ۳۸ تن پشم سهم مناسبی در تامین فرآورده‌های دامی دارند.