جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

فعالیت آموزشی مدارس استان اردبیل بر اساس وضعیت شیوع کرونا برنامه‌ریزی شده است - خبر

 

 

فعالیت آموزشی مدارس استان اردبیل بر اساس وضعیت شیوع کرونا برنامه‌ریزی شده است

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد: فعالیت آموزشی مدارس استان اردبیل در سال تحصیلی جدید ۱۴۰۰ ـ ۱۳۹۹ بر اساس وضعیت شیوع و مطابق با مصوبات ستاد ملی و محلی مدیریت کرونا برنامه‌ریزی شده است.

فعالیت آموزشی مدارس استان اردبیل بر اساس وضعیت شیوع کرونا برنامه‌ریزی شده است

ناصری گفت: همه مقدمات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آغاز سال تحصیلی جدید در استان بر اساس شرایط کرونایی فراهم شده است.

وی از برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم جشن شکوفه‌ها و نواختن زنگ شروع سال تحصیلی با حضور مسئولان محلی، تعدادی از دانش آموزان و اولیا در روز شنبه پیش رو خبر داد و افزود: مدارس استان برای سه وضعیت سفید، زرد و قرمز کرونایی برنامه سال تحصیلی تدوین کرده‌اند و آموزش‌ها متناسب با شرایط روز و با تصمیم ستاد کرونا در هر شهرستان، مدیر مدرسه و شورای مدارس ادامه خواهد یافت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اضافه کرد: تحصیل در مناطق و نواحی آموزشی واقع در محدوده سفید شیوع کرونا در استان به صورت حضوری و با رعایت الزامات بهداشتی، ایمنی و سلامت دانش‌آموزان برای رفع دغدغه خانواده‌ها ادامه خواهد داشت.

وی همچنین گفت: آموزش در مناطق زرد شیوع کرونا در استان اردبیل نیز به صورت ترکیب آموزش حضوری و غیرحضوری خواهد بود و برای این منظور دانش‌آموزان به صورت دو گروه کم تعداد یا به شکل زوج و فرد و یا به صورت ۲ روز در هفته در کلاس‌ها حاضر خواهند شد و یک روز باقیمانده آموزشی هفته نیز برای رفع اشکال آنها از طریق شبکه اجتماعی شاد در نظر گرفته شده است.

ناصری ادامه داد: اولویت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید، آموزش حضوری حتی برای مدت کوتاه در طول هفته و با تعداد کم دانش‌آموزان است چرا که شواهد نشان داد که جایگزینی برای آموزش حضوری دانش‌آموزان وجود ندارد و همه تلاش معلمان، خانواده‌ها و آموزش و پرورش نیز ادامه تحصیل به شکل حضوری است.