جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

فعالیت‌های ورزشی در اردبیل به حالت تعلیق درآمد - خبر

 

 

فعالیت‌های ورزشی در اردبیل به حالت تعلیق درآمد

سرپرست ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: فعالیت کلیه باشگاه‌های ورزشی در استان اردبیل به حالت تعلیق درآمده ولی همچنان شرایط در این استان زرد است.

فعالیت‌های ورزشی در اردبیل به حالت تعلیق درآمد

محمدرضا برادران اظهار کرد: با توجه به شیوع کروناویروس در سطح کشور با هماهنگی مسئولان بهداشتی کلیه اماکن ورزشی دولتی به ویژه استخرها تعطیل شده و سعی کردیم تا کلاس‌های آموزشی و برنامه‌ها و مسابقات ورزشی را تعطیل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هر چند شرایط بهداشتی در این استان زرد است و هنوز به مرحله قرمز نرسیده ولی با هماهنگی 220 باشگاه فعال در استان سعی مان بر است تا فعالیت آنها را تعطیل کنیم.

سرپرست ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: البته ما به اجبار نمی‌توانیم باشگاه‌های خصوصی را تعطیل کرده و از بابت ضرر و زیانی که از این تعطیلی می‌بینند جبران خسارت کنیم ولی در صورت اعلام شرایط قرمز در استان با تاکید استاندار اردبیل سعی خواهیم کرد تا این باشگاه‌ها را نیز به اجبار تعطیل کنیم.

برادران افزود: برای کلیه باشگاه‌ها بروشورهای پیشگیری از این بیماری ارسال شده تا در اختیار ورزشکاران قرار گیرد و شرایط خوبی برای اقدامات پیشگیرانه به وجود آید.

وی تصریح کرد: مراکز ورزشی موظف شدند تا با مواد ضدعفونی کننده مراکز و تجهیزات ورزشی را استریلیزه کنند تا خطری متوجه ورزشکاران نشود.

سرپرست ورزش و جوانان استان اردبیل ادامه داد: به صورت روزانه فعالیت‌های باشگاه‌ها رصد می‌شود تا خطری متوجه آنها نشود که البته خود ورزشکاران باید موارد بهداشتی شخصی را رعایت و از تجمع در مکان‌های سربسته خودداری کنند.

برادران در پایان گفت: با تعطیلی استخرها و سالن‌های بدنسازی و کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی ورزشی سعی‌مان بر ارتقای سلامت کودکان و نوجوانان است تا در معرض شیوع این بیماری و ابتلا به آن قرار نگیرند که امیدواریم در این زمینه نیز خانواده‌ها نیز کمک کار ما باشند.