جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

فعالان بخش خصوصی در اردبیل سرمایه گذاری کنند - خبر

 

 

فعالان بخش خصوصی در اردبیل سرمایه گذاری کنند

استاندار اردبیل گفت: یکی از اولویت‌های اساسی ما توسعه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان بوده و در این زمینه مشوق‌های سرمایه‌گذاری در استان ایجاد می‌شود.

فعالان بخش خصوصی در اردبیل سرمایه گذاری کنند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اساسی توسعه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان بوده که در این زمینه مشوق‌های سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران در استان ایجاد و ارائه می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی برای ایجاد 20 هزار شغل در استان اردبیل خبر داد و افزود: در این زمینه دستگاه‌های اجرایی موظفند نسبت به تحقق سهمیه اشتغال خود اقدامات اساسی انجام دهند.

استاندار اردبیل افزود: اولین سفر دولت تدبیر در سال ۹۷ توسط وزیر جوان و شایسته انجام گرفت قبل از سفر ریاست جمهوری در سفرهای وزرا به استان مصوبات سفر مشخص شود تا ما به مردم مشخص کنیم که وزارتخانه مربوطه در سفر خود این برنامه‌ها را تعیین و انجام می‌دهد.

بهنام‌جو از ایجاد طرح زمستان بیدار در اردبیل خبر داد و افزود: زمستان اردبیل همانند تابستان این شهر قابلیت بسیاری دارد که در این زمینه برنامه‌ریزی خوبی انجام داده و ورزش‌های زمستانی را توسعه می‌دهیم.

وی از برنامه‌ریزی افزایش صادرات در استان خبر داد و گفت: مهمترین اولویت ما در بخش‌های مختلف توجه ویژه به صادرات است و باید بحث‌های صادرات‌محور در پروژه‌های اجرایی مبنای کار باشد.

استاندار اردبیل از افزایش شهرک‌های صنعتی خصوصی استان به 35 مورد خبر داد و افزود: مجوزهای لازم در این زمینه صادر شده و در مدت زمان مشخص به بهره‌برداری می‌رسد.

بهنام‌جو تصریح کرد: یکی از پروژه‌های مهم استان راه‌آهن اردبیل بوده که برای این پروژه اعتبارات مناسبی اختصاص یافته و در مدت زمان مشخص که به مردم اعلام شده این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اشتغال را اولویت اساسی استان دانست و اظهار کرد: اشتغال پایدار در روستاها و نیز اشتغال جوانان مبنای اساسی در استان بوده که در این زمینه باید از ظرفیت بخش خصوصی باید به نحو احسن استفاده کنیم.