جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

فضاهای بلااستفاده در خلخال در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد - خبر

 

 

فضاهای بلااستفاده در خلخال در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد

فرماندار خلخال گفت: فضا و ساختمان‌های دولتی بلا استفاده از جمله مدارسی که امکان استفاده از آن وجود ندارد در اختیار تولید و اشتغال منطقه قرار می‌گیرد.

فضاهای بلااستفاده در خلخال در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد

فریدون بابایی افزود: استفاده از ظرفیت فضاهای آموزشی خالی و بلااستفاده آموزشی و همچنین سایر فضاهای بلااستفاده دولتی برای رونق تولید و گسترش فعالیت‌های تولیدی در دستور کار ستاد تسهیل و رفع موانع سرمایه‌گذاری این شهرستان قرار دارد.

وی گفت: با هدف حمایت از متقاضیان طرح‌های آموزشی و تولیدی و دستیابی به اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ،دولت تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت از محل تسهیلات اعتباری توسعه اشتغال مناطق روستایی و مناطق محروم به صاحبان این طرح‌ها در محیط‌های روستایی ارائه می‌شود.

او اظهارداشت: در کنار پرداخت تسهیلات یارانه‌ای با کارمزد چهار تا ۶ درصد به مجریان طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی در مناطق روستایی بسته‌های حمایتی بیمه‌ای و بهره‌مندی از اماکن دولتی خالی و بلااستفاده در شهر و مناطق مختلف این شهرستان برای مجریان این طرح‌ها در نظر گرفته شده است.

فرماندار خلخال از زحمات و اقدام رییس آموزش و پرورش منطقه شاهرود در واگذاری مدارس و محیط‌های بلااستفاده آموزشی به جوانان جویای کار و زمینه‌سازی برای ایجاد اشتغال قدردانی کرد و افزود: با این کار زمینه اشتغال بیش از ۵۰ نفر از بیکاران منطقه در کارگاه‌های راه‌اندازی شده در شهر کلور و سایر مناطق منطقه بخش شاهرود فراهم شده است.

در این بازدید موانع و مشکلات موجود بر سر راه تولیدکنندگان و فعالان بخش تولید بخش شاهرود خلخال از سوی مسوولان محلی و مدیران کارگاه‌ها با فرماندار این شهرستان طرح و فرماندار خلخال نیز برای برطرف کردن مشکلات طرح شده از سوی سرمایه‌گذاران واحدهای تولیدی قول مساعد داد.