سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

فصل جدیدی برای وقف در استان اردبیل - خبر

 

 

فصل جدیدی برای وقف در استان اردبیل

مدیرکل اوقاف و امورخیریه اردبیل گفت: مرکز مشاوره وقف در اردبیل برای استفاده و حل معضل افراد نیازمند ایجاد می‌شود.

فصل جدیدی برای وقف در استان اردبیل

حجت‌الاسلام مهدی ستوده اظهار کرد: با راه‌اندازی یک مرکز مشاوره وقف در اداره کل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل، میزان وقف در استان، برای استفاده و حل معضل افراد نیازمند افزایش می‌یابد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه اردبیل بیان کرد: تلاش می‌شود وقف‌های مشارکتی و جمعی را در بقاع متبرکه با ظرفیت اهالی آن منطقه برای رفع مشکلات و معضلات اجتماعی داشته باشیم.

وی از وقف‌های مشارکتی به عنوان ظرفیتی برای رفع مشکلات استان نام برد و گفت: بایستی از ظرفیت مساجد و بقاع متبرکه بیشتر بهره گرفت که در گام نخست این کار در سراسر استان اجرا می‌شود و باید موقوفات را به سمت و سوی نیازهای امروز جامعه نیز سوق دهیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه اردبیل بر تبلیغ و ترویج وقف مشارکتی در خانواده‌ها و جامعه تأکید کرد و از رسانه‌ها خواست در این زمینه فرهنگ‌سازی کنند.

ستوده  با تأکید بر برنامه‌های اجتماعی در این اداره کل افزود: یکی از طرح‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه اردبیل در زمینه اجتماعی، اجرای برنامه‌هایی با به کارگیری تمام توان این اداره کل از هیأت امناء و خادم گرفته تا اعضای مرکز افق در بقاع متبرکه است تا این مراکز را به قطب فعالیت‌های فرهنگی و به‌ویژه اجتماعی تبدیل کنیم.

وی راه اندازی مراکز اجتماعی فرهنگی و قرآنی با نام افق در بقاع متبرکه را نیز در همین راستا اعلام کرد گفت: با تفاهماتی که صورت می‌گیرد  و با هم‌افزایی که با سایر دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی صورت خواهیم داد تا این بقاع را به مرکز  اجرای برنامه‌ها تبدیل کنیم.