جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

فرودگاه اردبیل تا پایان امسال دو بانده می‌شود - خبر

 

 

فرودگاه اردبیل تا پایان امسال دو بانده می‌شود

مدیرکل فرودگاه‌های اردبیل با اشاره به پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل از برنامه ریزی برای بهره برداری از این باند در سال جاری خبر داد.

فرودگاه اردبیل تا پایان امسال دو بانده می‌شود

سید فخرالدین هاشمی گفت: به دلیل بسته بودن باند اصلی (جهت انجام بهسازی) که مجهز به سیستم‌های کمک ناوبری است، در سال جاری این آمار کاهش پیدا کرد.

وی با اشاره به افتتاح فاز نخست پروژه بهسازی سطوح پروازی و باند اصلی این فرودگاه در سال گذشته گفت: این پروژه به پیشرفت ۶۰ درصدی رسیده و سال جاری به پایان خواهد رسید.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل افزود: در صورت تأیید فلایت چک، در سال جاری ILS کت ۲ فرودگاه اردبیل را خریداری می‌کنیم.

هاشمی همچنین از انجام بهسازی و اقداماتی از جمله نوسازی کانال انتقال انرژی و تأسیسات برقی و تأمین تجهیزات ایمنی زمینی از جمله ماشین کفساز، تانکر، خودروی پیشرو و تجهیزات برف روبی در فرودگاه اردبیل خبر داد.

وی همچنین از تخصیص سه دستگاه خودرو عملیاتی خریداری شده از طرف شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به آتش نشانی و هدایت زمینی فرودگاه اردبیل خبر داد و گفت: این خودروها شامل یک دستگاه خودروی آمیکو دو کابین (مدیریت اپرون) ویک دستگاه خودرو آمیکو تک کابین (خودرو پیشرو) و یک دستگاه خودرو برف‌خوار فرزیا مخصوص عملیات برف‌روبی سطوح پروازی است.