جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

فرهنگ کتاب و کتابخوانی راهی برای جهاد علمی و مبارزه با جهل است - خبر

 

 

فرهنگ کتاب و کتابخوانی راهی برای جهاد علمی و مبارزه با جهل است

معاون فرمانداری بیله‌سوار گفت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی راهی برای جهاد علمی و مبارزه با جهل و نادانی است و باید در راستای افزایش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه تلاش کنیم.‏

فرهنگ کتاب و کتابخوانی راهی برای جهاد علمی و مبارزه با جهل است
کریم خسروی در جلسه نشست کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیله‌سوار با اشاره به اهمیت توجه به موضوع کتاب و کتابخوانی در جامعه اظهار کرد: باید در راستای افزایش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه تلاش کنیم که این راهی برای جهاد علمی و مبارزه با جهل و نادانی است.
 
وی با اشاره به اینکه باید با قلم و گفتار صادقانه در پیشرفت و آبادانی مناطق خود سهیم باشیم افزود: قلم باید در خدمت پویایی و زنده‌کردن جامعه حرکت کند و قلم نقشی مهم در ترویج ارزش‌های والای انسانی دارد.
 
معاون فرمانداری بیله‌سوار با اشاره به اینکه با تکمیل ساختمان کتابخانه مرکزی بیله‌سوار سرانه فضای مطالعه کتاب در شهرستان افزایش خواهد یافت افزود: این مرکز با 95 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اتمام است و در هفته دولت یکی از پروژه‌های در دست افتتاح توسط مسؤولان خواهد بود.
 
خسروی افزود: کتاب را باید خوب پاسداشت و برایش ارزش قائل شد خوب مطالعه کرد و به دیگران نیز انتقال داد گرچه پیشرفت تکنولوژی در جهان امروز و ایجاد سرگرمی‌های فراوان در جامعه موجب ضعف فرهنگ استفاده از کتاب شده ولی باید فرهنگ کتابخوانی و استفاده از کتاب‌های مفید را برای مردم نهادینه کنیم.
 
وی در ادامه افزود: در حوزه خیرین کتابخانه‌ساز شهرستان اقدامات مناسبی صورت گرفته است و امسال با کمک مردم و خیرین بیش از 170میلیون ریال جمع‌آوری شده است.
 
معاون فرمانداری بیله سوار با تأکید بر لزوم توجه به محتوای کتاب و به روز بودن آن‌ها در کتابخانه‌های عمومی گفت: فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در عدم علاقه جوانان و نوجوانان به کتاب و کتابخوانی تاثیرگزار است و نیاز است در این خصوص آسیب‌شناسی جدی صورت پذیرد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، خسروی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ کتاب در دورترین روستاهای شهرستان نیز باید صورت گیرد افزود: حضور کتابخانه سیار روستایی باید در قالب برنامه‌ریزی در اختیار بخشداران و دهیاران قرار گیرد تا  حضور کتابخانه سیار روستایی اطلاع رسانی شود.