جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

فرهنگ صلح و سازش جامعه را ایمن می‌کند - خبر

 

 

فرهنگ صلح و سازش جامعه را ایمن می‌کند

 

استاندار اردبیل گفت: تقویت و توسعه فرهنگ صلح و سازش به تمامی روابط اجتماعی و تقویت مؤلفه ارزشی در جامعه روح و حال و هوایی معنوی و ارزشی می‌بخشد.

 

خبرگزاری فارس: فرهنگ صلح و سازش جامعه را ایمن می‌کند

 

مجید خدابخش عصر امروز در جلسه هم‌اندیشی با اعضای شوراهای حل اختلاف استان اردبیل اظهار داشت: حرکت خوبی که در سال‌های گذشته به همت دستگاه قضایی شکل گرفته راه‌اندازی مجموعه‌هایی در قالب شوراهای حل اختلاف است که حضور مؤثر آنها توانسته در بخش‌های مختلف بسیاری از نارسایی‌ها و کمبودها را برطرف کند.

وی تصریح کرد:‌ شورای حل اختلاف در حقیقت زمینه خوبی است تا به دور از نگاه قهرآمیز اختلافات و برخی سوءتفاهمات برطرف شود و در کنار آن حق و عدالت نیز مورد توجه قرار گیرد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه شوراهای حل اختلاف در اجرای عدالت در جامعه نقش تعیین کننده‌ای دارند، خاطر نشان کرد: استفاده از نیروهای مردمی برای برقراری و اجرای عدالت از اثرات تشکیل شوراهای حل اختلاف بوده است.

خدابخش ایجاد صلح و سازش در جامعه را از دیگر اهداف شکل‌گیری شوراهای حل اختلاف برشمرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: ترویج و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه به عنوان محوری‌ترین رسالت شوراهای حل اختلاف موجب شده تا این نهاد مقدس مردمی در جامعه اسلامی از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این مسئول بیان کرد: ما امروز در همه جنبه‌ها به ویژه حوزه سرمایه‌گذاری به یک نگاه منطقی نیازمندیم چرا که با بگیر و ببند و زندانی کردن سرمایه‌گذار نمی‌توان تحول اقتصادی را رقم زده و در این عرصه موفق عمل کرد.

خدابخش با بیان اینکه همه باید به رفع مشکلات و چالش‌های پیش رو در این حوزه توجه داشته باشیم تا سرمایه‌گذار با خیال راحت در حوزه کار و تلاش حضور پیدا کند، یادآور شد: امیدواریم فضای آکنده از مهر، محبت و صمیمیت در پیشبرد امور در این استان شکل بگیرد.