سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

فرهنگ سازی مناسب برای جلوگیری از تخریب اموال عمومی در اردبیل - خبر

 

 

فرهنگ سازی مناسب برای جلوگیری از تخریب اموال عمومی در اردبیل

شهردار اردبیل گفت: انتظار می‌رود فرهنگ‌سازی مناسب برای جلوگیری از تخریب اموال عمومی در اردبیل مبنای کار قرار گیرد.

فرهنگ سازی مناسب برای جلوگیری از تخریب اموال عمومی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حمید لطف‌اللهیان شهردار اردبیل افزود: انتظار می‌رود فرهنگ‌ سازی مناسب برای جلوگیری از تخریب اموال عمومی در اردبیل مبنای کار قرار گیرد چرا که عدم توجه به این موضوع هزینه‌های بسیاری را به مدیریت شهری تحمیل می‌کند و سبب بروز مشکلات قابل توجهی در این زمینه می‌شود.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین راهکارهای خروج از بحران‌های مالی شهرداری، بها دادن به امر سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی است که متاسفانه تخریب اموال عمومی هزینه‌های بسیاری را به مدیریت شهری تحمیل می‌کند که به همین دلیل این موضوع باید به طور اساسی و ویژه مورد توجه واقع شود.

شهردار اردبیل گفت: حفظ و نگهداری وسایل و امکانات عمومی در پارک‌ها و معابر عمومی یک وظیفه همگانی است و با توجه به این که امکانات شهری برای استفاده عموم شهروندان است بنابراین همگان حق استفاده از این امکانات را دارند ولی متاسفانه عده‌ای خاص با بی‌مبالاتی سبب تحمیل هزینه‌های زیاد به شهر و ساکنان آن می‌شوند.

لطف‌اللهیان بیان کرد: بی‌توجهی به زیباسازی شهری سبب عدم رغبت ورود گردشگران و در نتیجه عدم جذب سرمایه‌گذاران می‌شود و علاوه بر آن سبب مخدوش شدن چهره شهر نیز می‌شود که به همین منظور باید به این موضوع اهمیت ویژه‌ای قائل شویم که مشارکت همگانی در این زمینه امری لازم و ضروری است که امیدواریم مورد توجه واقع شود.

شهردار اردبیل از عموم شهروندان درخواست کرد تا به منظور جلوگیری از تخریب اموال عمومی ضمن حراست و نگهداری از این اموال با مجموعه شهرداری برای اشاعه فرهنگ مناسب شهروندی و شناسایی و برخورد جدی با این ناهنجاری‌ها همکاری کنند و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکنند.