جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

فرهنگ اقامه نماز هنوز در جامعه جا نیفتاده است - خبر

 

 

فرهنگ اقامه نماز هنوز در جامعه جا نیفتاده است

دبیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل گفت: فرهنگ اقامه نماز هنوز در جامعه به شکل مطلوب جا نیفتاده ولی تلاش‌ها در این زمینه قابل قبول است.

فرهنگ اقامه نماز هنوز در جامعه جا نیفتاده است

 الله‌شکر عبدی صبح امروز در گردهمایی دبیران اقامه نماز عرصه‌های اجرایی استان اردبیل، بیان داشت: فعالیت‌های فرهنگی را باید در ترویج فرهنگ نماز به ویژه در دستگاه‌های دولتی مورد توجه قرار دهیم یعنی باید تلاشمان بر فعالیت‌های مثبت و ثمربخش باشد.

وی با اشاره به حدیثی از حضرت زهرا (س) که در آن بر خضوع، فروتنی، پاکی و طهارت درباره نماز تأکید شده است، افزود: مومنان باید در مسیر برپایی نماز استقامت کرده و همواره در انجام این فریضه الهی تلاش و جدیت کنند.

دبیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل خواندن نماز را در پنچ وعده توصیه شده در دین اسلام با هدف غفلت‌زدایی و ذکر و نام خداوند به عنوان اسباب آرامش در جامعه یادآور شد و گفت: نماز باعث می‌شود تا غفلت و نسیان از جامعه برطرف شود.

* مدیران شایسته باید در همکاری با مسئولان نماز همت کنند

عبدی تصریح کرد: مدیران شایسته باید در همکاری با مسئولان نماز همت کنند تا در یک هدف‌گذاری درست و تأمین اعتبار مورد نیاز این واجب الهی در ادارات تلاش کنند.

این مسئول ادامه داد: نماز این واجب الهی به دلیل برخی غفلت‌ها و بی‌توجهی‌ها بر زمین مانده و نباید در برپایی آن غفلتی انجام شود.

دبیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل پیام‌های مقام معظم رهبری را در 23 اجلاس نماز مورد تأکید قرار داد و گفت: باید منویات مقام معظم رهبری نصب‌العین دبیران ستاد اقامه نماز قرار گیرد تا آنها بتوانند این پیام ارزشمند را به عنوان راهکار مدنظر قرار دهند.

عبدی یادآور شد: پیام مقام معظم رهبری قطعاً راهبرد و راهکار اصلی ما در سال جدید خواهد بود و سعی‌مان بر این خواهد بود تا با یک واقع‌بینی به انجام درست رسالت‌ها کارها را شایسته و مطلوب به پیش ببریم.

وی بیان کرد: نگاه واقع‌بینانه در این زمینه بسیار مهم و ارزشمند است؛ در این جهت وظیفه و رسالت‌ها دستگاه‌ها معلوم و مشخص بوده و فعالیت‌ها به شکل مطلوب به انجام برسد.

دبیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل افزود: آیین‌نامه توسعه و ترویج نماز در اجلاسیه اخیر مشهد اصلاح شده به طوری که بر اساس آیین‌نامه جدید همه دستگاه‌ها باید از ظرفیت مناسب خود اعم از نیروی انسانی و امکانات در توسعه و ترویج نماز استفاده کنند.

عبدی خروجی جلسات را به صورت مشخص و به صورت کیفی مهم ارزیابی کرد و گفت: در برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری‌های امسال دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه‌ها باید تلاش کنند تا با همدلی و همکاری دستگاه‌های اجرایی با همدلی و هم‌افزایی بیشتر و استفاده از ظرفیت‌های مطلوب در ترویج فرهنگ نماز تلاش کنند.

این مسئول ادامه داد: ما مشکلی را در برپا کردن نماز در ادارات نداریم اما هنوز در نهادینه شدن فرهنگ اقامه نماز اول وقت مشکلاتی وجود دارد که باید واقع‌بینانه برطرف شود.