جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

فرمانده پلیس راه اردبیل- سرچم: جاده خلخال،ماسوله ایمنی لازم را ندارد - خبر

 

 

فرمانده پلیس راه اردبیل- سرچم: جاده خلخال،ماسوله ایمنی لازم را ندارد

فرمانده پلیس راه اردبیل - سرچم گفت: جاده آسفالته خلخال - ماسوله به علت نداشتن امکانات ایمنی و علایم هشدار دهنده در طول مسیر ایمنی لازم را نداشته و مورد قبول پلیس راه نیست.

فرمانده پلیس راه اردبیل- سرچم: جاده خلخال،ماسوله ایمنی لازم را ندارد

سرگرد نجات حمزه افزود: جاده ارتباطی خلخال - ماسوله در حوزه استحفاظی استان اردبیل فاقد خط کشی ، امکانات ایمنی جلوگیری از پرت شدن خودروها به دره‌های عمیق اطراف جاده از جمله گاردریل و همچنین فاقد هرگونه علایم ایمنی هشدار دهنده برای پیشگیری از بروز حوادث رانندگی است.

وی اظهارداشت: در حالی که ادارات کل راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یکدیگر را مسوول راه‌اندازی و ایجاد امکانات ایمنی این مسیر اعلام می‌کنند، پلیس راه ناچار به انسداد راه برای پیشگیری از بروز حوادث رانندگی منجر به سقوط به دره ، واژگونی و یا برخورد خودروها با یکدیگر در هوای مه‌آلود تا زمان ایمن‌سازی کامل جاده است.

وی با اشاره به وقوع حوادث خونین رانندگی منجر به فوت رانندگان و سرنشینان در این مسیر کوهستانی گفت: در صورت بروز حوادث رانندگی در این جاده پلیس راه بر اساس مقررات نسبت به اعلام مقصران در عدم نصب علایم ایمنی جاده اقدام خواهد کرد.

او تشریح کرد: اقدامات بازدارنده صورت گرفته از سوی شورای ترافیک خلخال برای پیشگیری از حرکت کامیون‌های با بار اضافه در راه‌های خلخال به پونل و اسالم کارساز نبوده و توقف و تعطیلی کارگاه‌های تولید شن و ماسه متخلف ضروری است.

فرمانده پلیس راه اردبیل - سرچم اظهارداشت: در حالی که تحویل بار اضافی به کامیون‌های حامل بار شن و ماسه به مقصد گیلان از سوی صاحبان کارگاه‌های تولید شن و ماسه خلخال ممنوع اعلام شده ، صاحبان متخلف این کارگاه‌ها با صدور ۲ نوع برگ باسکول اقدام به دور زدن قانون و فریب ماموران پلیس راه می‌کنند.