جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

فرماندار خلخال: مسوولان برای مقابله با بحران برف آماده باشند - خبر

 

 

فرماندار خلخال: مسوولان برای مقابله با بحران برف آماده باشند

فرماندار خلخال گفت: همه مسوولان دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران این شهرستان باید برای رویارویی با بحران‌های احتمالی بارش سنگین برف آماده باشند.

فرماندار خلخال: مسوولان برای مقابله با بحران برف آماده باشند

فریدون بایایی افزود: بارش برف سنگین بهمن ماه سال گذشته و نیازسنجی کمبودهای منطقه در بخش‌های مختلف تجربه خوبی برای مدیران دستگاه‌های اجرایی برای آماده شدن در آستانه فصل بارش و رویارویی با بحران‌های احتمالی است.

او با بیان اینکه انتظار از شهرداران شهرها و اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ،پلیس راه و دست‌اندرکاران برفروبی و بازگشایی راه‌های ارتباطی و معابر شهری ارائه برنامه پیشنهادی و اعلام کمبودها به فرمانداری است، اظهارداشت: عدم ارائه برنامه جامع برفروبی از سوی شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی عضو کمیته برفروبی در سال‌های گذشته موجب بروز مشکل در ارائه خدمات بهینه به مردم شده است.

رییس ستاد مدیریت بحران خلخال گفت: برای مقابله با بحران برف و تسریع در برفروبی نیازمند تدوین برنامه جامع برای شهرداری‌ها ،راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سایر ارگان‌های دخیل در برفروبی و بازگشایی مسیرهای مسدود شده از برف برای عملیاتی شدن این طرح در فصل سرد سال هستیم.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی کشور در خصوص ترسالی زمستان امسال و احتمال در پیش بودن زمستانی سرد و پربارش افزود: اگر در بارش سنگین برف سال گذشته، جاده خلخال - اسالم با تصمیم شورای مدیریت بحران شهرستان خلخال قبل از وقوع بحران مسدود نمی‌شد، شاید شاهد تلفات جانی مسافران در راه مانده و فوت ناشی از سرما و یخبندان در آن مسیر بودیم.