جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

فرماندار اصلاندوز: عملیات کاوش باستان‌شناسی تپه نادری آغاز شد - خبر

 

 

فرماندار اصلاندوز: عملیات کاوش باستان‌شناسی تپه نادری آغاز شد

فرماندار اصلاندوز گفت: با تخصیص اعتبارات لازم، عملیات تعیین حریم و محدوده، مطالعات و کاوش‌های باستان‌شناسی تپه نادری اصلاندوز با حضور باستان‌شناسان میراث فرهنگی آغاز شد.

فرماندار اصلاندوز: عملیات کاوش باستان‌شناسی تپه نادری آغاز شد

سیدعباس مینایی اظهار کرد: با تلاش استاندار اردبیل و تخصیص اعتبارات لازم، عملیات تعیین حریم و محدوده، مطالعات و کاوش‌های باستان‌شناسی تپه نادری اصلاندوز با حضور باستان‌شناسان میراث فرهنگی آغاز شد.

وی با اشاره به اهمیت این کاوش افزود: تپه نادری به دلیل اهمیت و موقعیت استراتژیک یکی از آثار مهم تاریخی و باستانی در شهرستان اصلاندوز به شمار می‌رود که با کاوش در منطقه تحقیقات و بررسی‌های بیشتر در این زمینه انجام می‌شود.

فرماندار شهرستان اصلاندوز تپه نادری را بزرگترین نماد تمدن عظیم در دشت مغان و منطقه دانست و گفت: این تپه هم به لحاظ طبیعی و هم تاریخی دارای حائز شرایط و اهمیت فراوان است و می توان از آن در راستای ارتقا و اعتلای فرهنگی و وضعیت گردشگری منطقه استفاده کرد.

مینایی بیان کرد: امیدواریم با کاوش‌های باستان شناسی مؤثر و به‌دنبال آن ایجاد یک سایت موزه تاریخی در کنار آن، جذابیت شهر باستانی اصلاندوز روزبه‌روز بیشتر شود و امکان بزرگی جهت جذب گردشگر از سایر نقاط کشور و حتی کشورهای خارجی به اصلاندوز فراهم شود.