جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

فراهم‌سازی زمینه اشتغال ۱۰۰۰ نفر در حوزه صنعت فرش در خلخال - خبر

 

 

فراهم‌سازی زمینه اشتغال ۱۰۰۰ نفر در حوزه صنعت فرش در خلخال

سرپرست استانداری اردبیل گفت: زمینه اشتغال یک هزار نفر در حوزه صنعت فرش در خلخال فراهم می‌شود

فراهم‌سازی زمینه اشتغال ۱۰۰۰ نفر در حوزه صنعت فرش در خلخال
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اقبال عباسی افزود: اعلام فازبندی توسط سرمایه‌گذار فرش در شهرستان خلخال باید هر چه سریع‌تر محقق شود تا بتوانیم در زمینه تولید فرش و اشتغال‌زایی برای یک هزار نفر در این زمینه به نتیجه دست یابیم.
 
وی افزود: با توجه به این که اجرای این طرح تاکنون به طور متفرقه در منازل اجرا می‌شد هم‌اکنون قرار بر این است که اجرای این طرح به صورت فازبندی از سوی سرمایه‌گذار و به صورت متمرکز اجرا شود که به طور حتم این موضوع می‌تواند در بهبود وضعیت موجود و ساماندهی این صنعت در شهرستان موثر واقع شود.
 
سرپرست استانداری اردبیل گفت: در فاز نخست این طرح تسهیلات بانکی که به این سرمایه‌گذار اعطا می‌شود نصف از طریق استانداری و نصف از طریق تحویل مبالغ از  متقاضیان به بانک انجام می‌شود و فازبندی در وهله نخست به منظور سرمایه‌ای و در گردش آن به چهار قسمت در نظر گرفته شده است.
 
فرماندار شهرستان خلخال نیز در این جلسه اظهار کرد: بررسی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان برای ما از اولویت بالایی برخوردار است که در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌شود تا بتوانیم هر چه سریع‌تر مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کرده و به تمامی اهداف خود در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم.